Meimaand-Mariamaand Nog al wat mensen leken in de afgelopen jaren haar (Maria) wat vergeten. Maria vergeet ons niet. Laten wij dan in de Meimaand weer tot haar gaan in Oost rum om samen met haar te bidden. Om te voorkomen dat ons gebed verdort, om met haar de moed te vin den om echt uit te komen voor ons geloof in Christus. O.L. Vrouw "Behoudenis der Kranken. Gedurende de meimaand iedere dag na de H. Mis van 9.00 uur bidden we het Rozenkransgebed. Alleen op de woensdagen wordt het Rozenkransgebed A gebeden onder het Lof om 19.00 uur. Maria, zo hoorden we telkens weer bij iedere verschij ning van haar, vindt het Rozenkransgebed een bijzonder belangrijk gebed. Zij smeekt er als het ware om, dit gebed te blijven bidden. En als zij zelf er om vraagt, als het een boodschap uit de hemel is, dan moet het wel belangrijk zijn. Mogen we in de Meimaand weer op vele Maria-vereerders rekenen, ook in de dagelijkse H. Mis en op de woensdagen onder het Lof? We hebben allen haar hulp nodig in onze gejaagde tijd is het een weldaad bij Maria uit te rusten en ons denken en gevoel in liederen en gebeden uit te drukken. Zij leidt ons verder naar haar Zoon en helpt ons Hem trouw te blijven. Eerste communie! Ongeveer zeven jaar geleden hebt U Uw kind naar de kerk gebracht om het te laten dopen. U wilde daarmee zeggen dat Uw kind ook een kind van God is. U was ervan overtuigd dat het kind dat U in de moederschoot vormde, een geschenk van God was en dat U er alles voor wilt doen om Uw kind zo dicht mogelijk bij God te houden. a Zondag brengt U datzelfde kind weer hier in de kerk. U hebt de belofte die U bij de doop van Uw kind hebt gedaan, gehouden en het opgevoed volgens het evangelie van de Heer Jezus. U weet ook, dat God Uw kind bijzonder lief heeft en dat hij voor haar of hem voedsel wil zijn op de weg door het leven. Door de H. Communie wil de Heer nog inniger met Uw kind verbonden zijn. Hij wil het opnemen in Zijn vriendenkring en met Uw kind maaltijd houden. Uw kind mag zondag voor de eerste keer op volwaardige wijze mee Eucha ristie vieren. Maar dit feest mag geen einde zijn. Het is veeleer een startpunt. De heer nodigt nu Uw kind uit om elke zondag met Hem maaltijd te houden. Ouders, gaat met Uw kinderen en met ons verder op de ingeslagen weg.... brengt Uw kind naar de Bron van het ware leven. Dan wordt deze communiedag pas een blij en feestelijk begin voor ouders en kinderen, een blijvend feest met de Verrezen Heer. Wij wensen onze communicantjes en hun familie een heel fijne dag toe. 4

Oostrum's Weekblad | 1995 | | pagina 4