Belastingvrij sparen zonder koersrisiko: Sparen is een prettige manier om uw vermogen te laten groeien. Vroeg of laat komt er echter een moment dat de fiscus van uw spaarzin gaat meegenieten. Dit is het geval zodra u meer rente gaat ontvangen dan ƒ1.000,- per jaar gehuwden ƒ2.000,- per jaar). Het meerdere aan ontvangen rente wordt bij uw inkomen opgeteld, en afhankelgk van uw inkomen betaalt u vervolgens tot 60 pro cent belasting. Op die manier komen uw spaardoelen wel erg langzaam dichterbij. NIEUWE SPAARFONDSEN Om dit nadelige fiscale effekt te vermijden heeft de Rabobank twee nieuwe spaarfondsen ontwikkeld, waarbij uw opbrengst belastingvrij is. Uitgekiend, drie .stappen.Daar^e^profiteert ;u: eerst volledig van iiw rentevrijstel ling, bij voorbeeld met de reeds bestaande Rabobank Rendement Rekening. De tweede stap is dat u gebruik maakt van een andere fisca le vrijstelling, de dividend vrijstel ling. SPAREN De dividend vrijstelling bedraagt eveneens ƒ1.000,- respektievelijk ƒ2.000,- voor een volwassene en gehuwden per jaar. Met Rabo Dividend Sparen krijgt u geen rente, maar dividend. Dit wordt jaarlijks op 31 december bij geschreven. Uw geld wordt belegd in variabel rentende spaarrekenin gen. Daardoor loopt u geen enkel risiko en bent u zeker van groei van uw kapitaal. De ingehouden divi dendbelasting kunt u terugvorderen met uw IB-aangifte. GROEI SPAREN Hebt u uw rente- en dividend-vrij stelling volledig benut, dan kan uw vermogen toch belastingvrij blijven doorgroeien. Met het nieuwe Rabo Groei Sparen kunt u optimaal pro fiteren van de fiscale mogelijkhe den. Er wordt namelijk geen rente of dividend uitgekeerd. In plaats daar van worden de nettorendementen steeds bij het tegoed opgeteld. Over het behaalde rendement heeft Rabo Groei Sparen zelf reeds 35% ven nootschapsbelasting afgedragen. Deze vorm is dus met name interes sant, wanneer het 50 of 60 procents belastingtarief voor u geldt>5 Door belegging van het fonds in de spaarsfeer loopt u ook hier geen enkele koersrisiko. INTERESSANT EN VEILIG Door hun unieke struktuur kombi- neren de nieuwe fondsen een aantal aantrekkelijke voordelen zoals belastingvrij rendement, hoge netto opbrengst en onmiddellijke opvraagbaarheid van de spaargel den, met het geheel ontbreken van koersrisiko. Met name dit laatste aspekt is zeer interessant, omdat veel beleggers in het afgelopen jaar door de achterge bleven performance van de meeste beleggingsfondsen wat terughou dend geworden zijn. De Rabobank heeft dan ook sedert de introduktie, afgelopen week, een zeer grote belangstelling voor deze nieuwe produktvormen geregis treerd. Men heeft de stellige ver wachting, dat Rabo Dividend Sparen en Rabo Groei Sparen een zeer hoge vlucht gaan nemen, (advertentie) Rabobank introduceert nieuwe spaarfondsen

Oostrum's Weekblad | 1995 | | pagina 25