Vanuit het CDA Vrouwenberaad Op 8 maart 1995 vinden de Provinciale StatenverKiezingen plaats. Laat het duidelijk zijn: Ook de Provincie bepaalt zaken waarvan de gevolgen op uw deurmat, uw bureau, uw keukentafel of uw woonomge ving terecht komen. Denkt u eens aan het scheppen van werkgelegenheid in Limburg, het aantrekken van bedrijven, het verbeteren van het vervoersnet en verkeersveiligheid. (Denk aan de verkeersovergangen in Oostrum en Ysselsteyn). De Provincie maakt plannen voor spreiding van verpleeg- en bejaarden huizen. Ze richt mede onze ruimte in via streekplannen en verordenin gen, die zaken regelen voor landschap en waterstaat. Subsidies wor den verstrekt aan o.a. volksgezondheidsinstellingen, welzijn, openbare bibliotheken, milieu- en landschapsbescherming, amateurtoneel of economie en werkgelegenheid. Voordat de Provincie over U bepaalt, beslist U over de Statenleden. Door op 8 maart te gaan stemmen. Iedere stem is belangrijk. In het verleden is vaak gedemonstreerd om stemrecht te krijgen. In sommige landen hebben vrouwen zelfs nog geen stemrecht. Laten we in ieder geval van dat Recht gebruik maken. Democratisch besturen betekent dat overheidsbesturen een afspiege ling moeten zijn van de bevolking. Deze bestaat voor 52% uit vrouwen. In de Provinciale Staten zitten op dit moment 20,6% vrouwen. In het stemhokje heeft U niet een, maar twee keuze's te maken. U stemt op Lijst 1 het CDA en vervolgens op een kandidaat. Laat dat een vrouw zijn. Een vrouw met goede kwaliteiten. En die zijn er. 16

Oostrum's Weekblad | 1995 | | pagina 16