OOSTRUM Aan alle mensen die de harmonie in Oostrum een warm hart toedragen. Al meer dan 75 jaar bestaat de harmonie Sub Matris Tutela, en speelt een belangrijke rol in de Oostrumse gemeenschap. Ze geeft maar liefst veertig uitvoeringen per jaar, dat is bijna eens per week. Bijna altijd gratis. ^Al die jaren hebben de leden van de harmonie, naast subsidie van de ge meente, zelf zorg gedragen voor het dekken van haar begroting: door jaarlijks contributie te verhogen door de (bijna!) jaarlijkse donateursactie door elke maand oud papier op te halen door het organiseren van de rommelmarkt door het uitzetten van bio-bakken door optredens van de Eikenhofkapel door reclameborden van de Oostrumse ondernemers enz. enz. Het dekkend krijgen van de begroting is inmiddels een moeilijke zaak gewor den. Zeker nu zoveel geld nodig is voor het kopen van nieuwe instrumenten en nieuwe uniformen voor deze sterk groeiende vereniging. Vooral de opzet van het leerlingenorkest, dat dit jaar meer dan 30 mensen zal tellen, blijkt een kostbare zaak. Een aantal mensen uit Oostrum stellen de muziek van de harmonie op prijs en houden van de gezelligheid en sfeer die de harmonie zo vaak brengt. Hoewel zij geen instrument bespelen en geen lid zijn van de harmonie, willen ze toch uiting geven aan hun verbondenheid met de harmonie en zijn zij ^bereid daar wat tegenover te stellen. Daarom hebben ze een club opgericht: "De vrienden van de Oostrumse Harmonie". De leden van de club geven jaarlijks een bedrag van 100,- aan de harmonie. De harmonie zal jaarlijks voor de leden van de club en hun partners een "aangeklede" avond aanbieden vol muziek. Indien u ook de harmonie op de bovenstaande wijze wilt steunen wordt u van harte uitgenodigd lid te worden van de club. De eerste aanmeldingsmogelijkheid zal geboden worden tijdens het carnavalsconcert van maandag 20 februari a.s. Daarna zijn aanmeldingsformulieren ten allen tijden te verkrijgen op de Rabo-bank Oostrum. Vrienden van de Harmonie. 3 1918

Oostrum's Weekblad | 1995 | | pagina 3