Gespreksgroep voor familieleden van dementerende ouderen De RIAGG Noord-Limburg organiseert gespreksgroepen voor familieleden van dementerende ouderen. Tijdens deze bijeenkomsten kunt u praten met anderen die in een zelfde situatie verkeren. In het voorjaar gaan wij weer starten met een gespreksgroep. Er vinden in totaal 6 bijeenkomsten plaats en elke bijeenkomst duurt 2 uur. De groep zal uit 6 8 deelnemers bestaan. In overleg met de deelnemers zullen wij de plaats, de data en het tijdstip van de bijeenkomsten vaststellen. Dementie Dementie is een ziekte waarbij het functioneren van de hersenen achteruit gaat. Het begint meestal met vergeetachtigheid. Daarna treden problemen in de oriëntatie op: men weet niet goed meer welke dag het is of men kan de weg naar huis niet meer terugvinden. Geleidelijk aan kunnen zich verande ringen in karakter gaan voordoen. Soms wordt de zieke achterdochtig of agressief. Zorg De meeste dementerenden wonen thuis en worden bijgestaan door de part ner of andere familieleden. Zorgen voor een dementerend familielid is geen eenvoudige taak. Het is in de meeste gevallen een eenzame klus die alleen met de nodige inspanning en vaak veel opoffering ten einde kan worden gebracht. Heeft u belangstelling om de bijeenkomsten bij te wonen of wilt u meer infor matie over het onderwerp dementie, dan kunt u zich wenden tot: Patty Broekman, psychologe afdeling Preventie. Zij is bereikbaar onder telefoonnr.: 077 - 55 02 22. -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- Boerebrulleft De Boerebrulleft wordt dit jaar georganiseerd door de Voetbal vereniging Oostrum. In samenwerking met ceremoniemeester Harry Kessels is de kommissie druk bezig om het a.s. bruidspaar op een gepaste manier, tijdens het komende "aldewieverbal" op 11 februari aan het publiek voor te stellen. Op vastelaovesdinsdag zullen zij dan in de on-echt worden verbonden. 14 STRUM

Oostrum's Weekblad | 1995 | | pagina 14