nieuwe kerstgroep krijgen. De beelden zijn versleten en velen hebben man kementen." Zonder na te denken was mijn eerste reactie: het volgend jaar zorg ik voor 'n nieuwe kerstgroep. Gauw gezegdmaar hoe moest ik dat waar maken? De oplossing kwam ruim 'n jaar later na die vreselijke hondenbeet. Toen kreeg ik van de verzekering nog wat smartegeld uitbetaald. Onmiddelijk kwam bij mij de gedachte op: waar kan ik dat geld beter voor besteden dan aan 'n nieuwe kerstgroep. Daar zat deze gedachte achter: als ik er niet meer zal zijn - pastoors hebben immers ook geen eeuwig leven - dan laat ik door deze kerstgroep in ieder geval nog een aandenken achter. Met de hulp van nog 'n ander - die onbekend wenst te blijven - ben ik toen in Kevelaer op zoek gegaan naar 'n kerstgroep die vele, vele jaren mee kan gaan en bijna geen onderhoud nodig heeft. En zo is deze nieuwe kerstgroep er gekomen. Alleen ontbreekt er nog 'n kameel, zoals sommigen opmerkten, hopenlijk staat die er 't volgend jaar ook bij. Maar er moest ook nog 'n nieuwe kerststal komen, want de oude viel van ar moe uit elkaar. Nu zal de stal waarin Jezus geboren werd ook wel armoedig zijn geweest, maar Hij is er dan ook niet lang gebleven. Ik heb toen Wiel Tacken en Jan Jansen van de Oosterthienweg gevraagd of zij 'n nieuwe kerststal wilden maken. Ze hoefden er niet lang over na te den ken. "Dat doen we", zeiden ze en ze gingen onmiddelijk aan het werk. Ze hadden er plezier in; zorgden zelf voor al het materiaal. Ze hebben het niet alleen gezegd, maar je kon het ook zien dat ze met met liefde en plezier aan deze kerststal gewerkt hebben. En U hebt kunnen zien: het werd 'n prachtige kerststal, 'n stal die jaren en jaren mee kan gaan. Wiel en Jan, heel hartelijk bedankt. Grote vreugde en dankbaarheid! "Er is een kindeke geboren...." We hebben dit lied vóór en met Kerstmis misschien wel tientallen keren ho en zingen en het bracht je in een heerlijke stemming. Maar voor Henk en Anita Valckx-Peeters - van Broekhuizenstraat 42 - moet het nog heerlijker geklonken hebben, want 'n paar dagen vóór Kerstmis, op 22 december, werd bij henzelf 'n kindeke geboren, een zoon, Martijn, broer tje van Patrick en Manon. Alleen het geboortekaartje al, maakt duidelijk dat hun derde kind met vreugde en muziek in de huiselijke kring werd verwel komd. En ze zijn ook bijzonder gelukkig en God dankbaar dat Hij hun wens weer in vervulling heeft doen gaan - iedere geboorte is immers een wonder, het is een moment waarop God en mens elkaar raken. Zij zien dan ook Mar tijn als vrucht van hun wederzijdse liefde, maar ook als een geschenk van God. Zij vinden het geweldig dat zij door God weer uitverkoren zijn om voor dit derde kind weer te zorgen, het op te voeden namens God en naar God toe. 6

Oostrum's Weekblad | 1995 | | pagina 6