limburgse vrouwenbeweging Dinsdag 4 oktober, '20.00 uur gemeenschapshuis demonstratie stenen slijpen door de heer G. Wolters. De heer Wolters houdt een inleiding over verzamelen, zoeken, bewerken, dragen en herkennen van stenen. De waarde van hun krachten en genees krachtige werkingen. Hij geeft aanwijzingen en waarschuwingen voor verant woorde aankoop van stenen sieraden. Vervolgens worden er 40 verschil lende soorten stenen getoond, die begeleid gaan van boekje over naam, eigenschap, vindplaats en gebruik van deze stenen. N.a.v. deze onderwer pen is men in de gelgenheid vragen te stellen. In de pauze is men in de gelegenheid zelf meegebrachte stenen te laten identificeren. Na de pauze zal hij enige sieraden vervaardigen. Inzamelingsaktie voor asielzoekerscentrum Stevensbeek Afgelopen zomer hadden we een fietstocht met als doel: het asielzoekers centrum Stevensbeek. We werden er gastvrij ontvangen en de directeur be zorgde ons een zeer leerzame en interessante middag. We kregen hierdoor een heel andere kijk op een asielzoekerscentrum. De heer Naus leidde ons rond en vertoonde een videoprogramma over asielzoekers in Nederland, dit nadat hij een inleidend praatje gehouden had. Bij de rondleiding zagen we o.a. een groot kledingmagazijn waar mensen hun kleding kunnen brengen en waar asielzoekers voor een luttel bedrag kleding kunnen kopen. We zagen met z'n allen dat we hier via de LVB een steentje kunnen bijdragen. Eigenlijk kunnen ze bij zo'n centrum alles gebrui ken. Het komt daar op een zeer goede plaats terecht. Ook mensen met wat tijd over, kunnen hier zeer zinvol vrijwilligerswerk doen. Het idee werd -na dit bezoek- geboren om een inzamelingsaktie te houden. Wij gaan nu inderdaad tot actie over. Zoals ge-zegd kan men alles gebrui ken: speelgoed, fietsen, studieboeken, woordenboeken, leesboeken, bruik bare kleding (vooral kinderkleding) schoenen enz. Heb je nog wat over, dan kun je dit brengen in de week van 1 t/m 8 oktober bij M. Verheijen, Geeststraat 10 of bij M. Wilms, Rosmolenweg 1. Wij zorgen nog wat over, dan dat uw spullen op de goede plaats terecht komen. Het asielzoekerscentrum zal u zeer dankbaar zijn. -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- 10

Oostrum's Weekblad | 1994 | | pagina 10