Dit jaar is het precies 60 jaren geleden dat in Oostrum een ruiterclub werd opgericht. De toenmalige pastoor Asselbergs doopte de vereniging met de naam Nobel, wat edel betekent. Oostrumse Rijvereniging 60 jaren jong!! Nu in 1994 is de vereniging uitgebreid met een ponyclub die het in het prille begin niet slecht doet, gezien de uitslagen die worden behaald op de wed strijden. En omdat men een 60-jarig jubileum niet onopgemerkt kan laten, zijn er tal van aktiviteiten georganiseerd. Op 19 juni 1994 nemen ±650 paarden en pony's deel aan de dressuurwed- strijden. Bij de paarden is ongetwijfeld Judith Janssen uit Oostrum met Eros favoriet in de klasse Zwaar 1De pony's beginnen om 9.30 uur, terwijl de paarden om 12.45 uur starten. Ook wordt er in samenwerking met de Noord-Limburgse aanspanning en de recreatiemenners uit Ysselsteyn een avondmenwedstrijd georganiseerd op zaterdag 25 juni. De onderdelen die worden verreden zijn een wegparcours van 22 km met enkele hindernissen en een vaardigheidsproef (kegeltjes rijden) met ringsteken. Zondag 26 juni staat de gehele dag in het teken van het springen. Over 4 parcoursen zullen paarden en pony's strijden om de ereplaatsen. Hoogte punt van die dag is ongetwijfeld het barrière-spingen om de Grote prijs van Oostrum. Hierbij staan zes hindernissen opvolgend opgebouwd en via een afvalsysteem komt de winnaar uit de bus. Favorieten zijn o.a. oud-NKB- kampioen Henk van de Broek en Nederlands kampioen Leopold van Asten. Op deze springdag zal een afvaardiging van het Korps bereden politie uit Boxtel aanwezig zijn om diefstalpreventie te verlenen in de vorm van het merken van rijzadels. Door de goede sponsoring is het mogelijk om al deze evenementen entree-vrij te houden. Wij zijn al onze sponsoren dan ook zeer dankbaar hiervoor. De terreinen zijn gelegen aan het industrieterrein 'Het Keizersveid', vlak aan de A73 in Venray. Afgelopen zondag behaalde Judith Janssen een derde prijs met Eros in dressuur Z1. Theo Verstegen behaalde een vijfde prijs dressuur klasse L1. Proficiat met jullie behaalde successen in Well. -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- 8 NOBEL

Oostrum's Weekblad | 1994 | | pagina 8