Hij ons kan dragen. Misschien kunnen wij van Hem leren ook onze armen geopend te houden voor alle mensen. Als Kerk van Christus moeten wij mensen zijn met geopende armen en handen. Vasten- en onthoudingsdag Goede Vrijdag is een verplichte vasten- en onthoudingsdag. Paaszaterdag - Gezinsviering om 19.00 uur "Christus, het Licht voor deze wereld", zal in deze gezinsviering onderstreept worden door de vele brandende kaarsjes. In kinderlijke taal zullen de kinde ren vervolgens het Paasverhaal vertellen. Aangezien we ook vele kinderen verwachten in deze dienst, zullen we er voor zorgen, dat deze Paasdienst j^ok niet te lang duurt. Vóór deze dienst wordt U allen een kaarsje aangebo den, dat bij het begin van deze dienst wordt aangestoken. Als alle lampen in de kerk weer branden kunt U het kaarsje uitmaken. Op het einde van deze Gezinsmis kunnen de kinderen een flesje met wijwa ter komen afhalen op het priesterkoor. Geregeld komen kinderen nog 'n flesje met wijwater halen en dan vertellen ze mij dat ze dat in hun wijwatersbakje doen en 's avonds voor het slapen 'n kruisje met wijwater maken. Ik heb in een gezinsmis eens verteld wat de be tekenis van wijwater was, en aangezien er nog steeds kinderen hun flesje komen vullen met wijwater, dan denk ik maar "Kinderen nemen nog iets mee van 'n preekje". Ik heb daarna ook weieens van kinderen gehoord: "Jammer dat mijn moeder mijn vroeger nooit een kruisje met wijwater heeft gegeven als ik slapen ging". Waarom kinderen dit mooie, zinvolle gebruik onthouden? Er staan dus op Paaszaterdag weer honderd flesjes met wijwater klaar. Besprenkeling met wijwater In de gezinsviering op Paaszaterdag en op Paaszondag voor de Hogmis zul len de gelovigen weer besprenkeld worden met wijwater als een herinnering aan het doopsel dat wij ontvangen hebben, dat God ons mag zegenen en Hij ons de kracht mag geven om onze doopbeloften waar te maken. Maandelijkse collecte In dit weekend in alle H. Missen de maandelijkse collecte voor onze eigen kerk. Zalig Pasen! Het Kerkbestuur wenst U allen een Zalig Pasen en fijne Paasdagen en allen die het voorrecht hebben nu al vakantie te kunnen houden heerlijke vakantiedagen. uw pastoor -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- 5

Oostrum's Weekblad | 1994 | | pagina 5