Dinsdags dan de Boerebrulluft, dit joar georganisierd dur de Oosterthienweg. 's Aoves vlak vur ut sluute probierde weej mit zien alle nog ens ut dak dur af te kriege, wat alwer net nie lukte, mar oh wat was ut en fiëst. Dan de slotwoorde van vorst Bert en Prins Jan, worbeej en klenne 130 minse muuske stil ware waornao onder groët applaus Vorst Bert de steek van Prins Jan afnoom en ik um gauw en bèkkersmuts opzette. Lefkes trok de raod zich trug um ut officiële te verwissele vur ut fiëst gerei mit, hoe kan ut ok anders, veurop Jan den Bèkker warnao dur nog enkele uurkes en schitte rend fiëst gevierd wier totdat uut de spiekers de letste klanke kwaame. Van "Rooi mien dörp" en "straks is ut wer Aswoensdag". Dur wiere hiël wat hande geschud, hier en dor wiër spontaan en kusje uutgedèld, en mooge weej hiël wat bedankjes ontvange, went iederiën was ut dur ovver ens "en schitterend fiëst" wat uutbundig dur Jong en Aid gevierd wier, was afgeloëpe. Dun Vastelaovend 1994 is uut. Vur os al wer dun óde ien ut Klingelland en heej wert ieder jaor béter. Minse allomaol bedankt ut was geweldig. Café dun Bèkker hiet wèr ut Allemanscafé. (7 Groetjes en gèr tot ziens beej Henri en Marjan. P.S. Ok de Aostrumse Kermis wille weej ien iere halde, en ien september mot os dörp gezelligheid uutstraole. De kermis huurt thuus op ut Dorpsplein! 15 Bruincafé - Vergaderzaal - Zonneterras •dl M9r' Hanssenstraat 45 ;:h 5807 BA Oostrum-Limburg Tel. 04780-81325 Fax 81918

Oostrum's Weekblad | 1994 | | pagina 15