doet (bev. voor een examen, of als je iets kwijt bent, een kaarsje voor Antonius opsteekt, maar niet meer zoekt) dat is bijgeloof, dat mag niet, zei het kind. Wij willen de kaarsen gaan wijden vanuit geloof, geloof in een God, die ons wil zegenen met Zijn Licht, die ons wil bijstaan in onze zorgen en verlangens. Onder de H. Mis worden kaarsen gewijd en degenen die 'n gewijd kaarsje mee naar huis willen nemen kunnen dat na de H. Mis afhalen (zij staan op de communiebanken). Donderdag: Gedachtenis van de H. Blasius De heilige Blasius, bisschop van Sebaste in Armenië, werd ca. 316 na 'n vreselijke marteling onthoofd. De legende verhaalt dat hij in de gevangenis een jongetje, dat een visgraat had ingeslikt, op wonderbaarlijke wijze redde ^/an de verstikkingsdood. Daarom werd Sint Blasius de patroon tegen keel ziekten. Op zijn feestdag wordt de Blasiuszegen gegeven. Twee gewijde kaarsen in Andreaskruisvorm gehouden, worden ter hoogte van de hals gehouden onder het uitspreken van het volgende gebed van de priester "Op voorspraak van de heilige Blasius, bisschop en martelaar, bevrijde God U van alle keelziekten en alle andere kwaad. In de naam van de Vader en de Zoon en de heilige Geest. Amen." Deze Blasiuszegen wordt gegeven na de H. Mis. Gelezen in ons Bisdomblad "De Sleutel". Humor in de Pastoraal De nieuwe pastoor is bezig met de reorganisatie in zijn parochiekerk. Zo is hij onder meer bezig met de huwelijksaankondigingen. Daarom maakt hij op zekere zondag van af de preekstoel de volgende bekendmaking openbaar: "Degenen die voornemens zijn een kerkelijk huwelijk aan te gaan, worden voortaan achter in de kerk opgehangen. Ze worden dus niet meer vanaf hier afgeroepen, maar u kunt ze achter in de kerk gaan bekijken!" ^Twee kostbare geschenken! Op één dag twee geboortekaartjes in de bus. Weer twee heel gelukkige gezinnen. Het ene kaartje kwam van Henri en Karin Cornelissen-Verheijen, van Broek- huizenstraat 44, overgelukkig met hun eerste kind, een zoon: Bart. Het andere kwam van Twan en Annemie Wilmsen-van Soest, Wester-Thienweg 3. Ook met hun derde kind overgelukkig. Ook bij hen een zoon: Sjoerd, broertje van Melanie en Marissa. Spanningen en offers zijn vergeten en hebben plaats gemaakt voor grote vreugde en dankbaarheid. Het kan niet anders of bij de geboorte van een eerste kind gaat er heel wat door je heen, zo iets geweldig moois dat je het niet kunt weergeven in woorden: de ge boorte van een kind is een wonder. Maar ook de geboorte van een derde kind maakt je stil, je blijft het zien als een wonder. Uit de grote wederzijdse 7

Oostrum's Weekblad | 1994 | | pagina 7