29 mei Stratentournooi V.V. Oostrum 04 juni Uitstapje Ador 12 juni Sacramentsprocessie, Harmonie 12 juni Intocht Jeugdvierdaagse, Harmonie 14 juni Dorpsraad-werkcomité 18 juni Peeltournooi, tamboerkorps Harmonie 18 juni Rollebol Ador 19 juni Peeltournooi, orkest Harmonie 27 juni Laatste repetitie voor vakantie, Harmonie 07 juli Fietsvierdaagse OVB -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- Aldewieverbal 29 januari "B.B." Wor zun deez letters toch vur staon, huur ik ollie al zegge. Went dor kunde van alles van make: Brigitte Bardot-Boere-Buuteluuj, Boeren-Bond, en Boere-brulluft. Mar ovver dit leste weurdje, wooj ik 't efkus mit ollie hebbe. Weij, as Trapstraot, zien dit jaor gevraogd urn de boerebrulluft te organiziere. Groet is ös strótje nie. 't Is klén mar dapper zun we mar zegge. Went d'r zit talent zat, ien os kien döpke minsse, as ge tenminste allemaol van minsse kunt praote. D'n iënen nuumt zich: "Rotzak, Kloëtzak, Baalzak, Knapzak, Mëlzak, of flauwe zak." Dus ge ziet, en hiële straot zékskus beijén. Mer nou zun weij ow allemaol wille vraoge, urn massaal op te kommen draven, zoë dat weij kunne laote zien, dat weij as klén geménschap, ok iets groëts op touw kunne zette. Nao d'n optocht is d'r jaommer genoeg, gén boeremoes éte, net as ander jaore. ^Alie dat weij dat nie lusse, biëstig gér zelfs, ieder zienne meug zun we mar zegge. Enne Seremonieméster hebbe we ok, dén de brulluft an mekaar zal sémmele, en alles pront op tied wil laote verloëpe. Mar ge mot mit dén nie denke dat 't mit urn op tied afgeloëpe is. Went dat hedde mit ozze "Goed Heilig Man" (Zoe as heij ok al meij genuumd wurd) gaar nie zeker. Went zien gezegde is: "Ik Heb Tied Zat" En dat is alles wat weij ollie won zegge. Was getékend, De Trapstraot -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- 5

Oostrum's Weekblad | 1994 | | pagina 5