Karklingels en Karklingelinnekes De kop is eraf. Met een spetterend jeugdprinsenbal is het carnavalsjaar 1994 geopend. Er kwam een einde aan de regeerperiode van prins Bas I. Prins Bas I, vorst Rob, nar Sjoerd en de raad van elf zijn een jaar lang als helden door carnavalsland gegaan. Als helden hebben ze ook afscheid genomen, maar dan als de striphelden Kwik, Kwek en Kwak. In z'n dankwoord roemde prins im Bas I nog eens in het bijzonder de wagenbouwers. Zij hebben voor een feerste prijs in Venray weten te zorgen, één van de hoogtepunten van het voorbije carnavalsjaar. Toen plotseling, kwam de politie binnen en pakte tien verdachte jongelui op. In boevenpakken kwamen ze even later in de gevangenis te staan, waarna een rechtzaak volgde. Een loodzware carnaval als straf in het vooruitzicht was hun deel. Voor drie van hun was er een bijzondere straf. Zij zijn de nieuwe jeugdprins, vorst en nar geworden. Zo kwamen uit de gevangenis tevoorschijn prins Roy I (de Kleijn), vorst Jip (Swinkels) en nar Alex (Zwe den). De nog maar een week oude prins Jan III sprak zijn tevredenheid uit over de enthousiaste en sterke collega, die hem dit jaar in Karklingelland terzijde zal staan. Prins Roy I, vorst Jip en nar Alex hebben hun vuurdoop met glans doorstaan en hebben met dit prinsenbal een aardig voorproefje gehad, voor de zware, maar gezellige dagen die hun nu te wachten staan. pOostrum heeft ook dit jaar weer enthousiast meegedaan aan onze jeugdprinsenraadaktie. Wij willen iedereen daarvoor bedanken. De jeugd carnaval kan deze steun goed gebruiken. De prijswinnaars kunnen één dezer dagen prins Roy I met een overgevulde knapzak thuis verwachten. De winnaars zijn: H. Rouwette, Randenrade 32 Twan Claessens, Binnenhof 1 Fam. v. Thiel, Wittevrouwenstraat 2 19 JEUGDCARNAVAL. JEUGDCARNAVAL

Oostrum's Weekblad | 1994 | | pagina 19