Uw aller gebed is nodig! Het teruglopen van het aantal priesters en religieuzen doet velen zich afvra gen: roept God niet meer de jonge mannen en vrouwen die onze tijd zo nodig heeft: mensen die hun medemensen in moeilijke situaties nabij zijn, mensen bij wie anderen hun zorgen en leed kunnen uitspreken, mensen bij wie men om raad kan gaan en bij wie men steun vindt, mensen die hun medemensen de kracht van de sacramenten kunnen aanreiken? Met andere woorden, is God niet meer onze God. Is Hij ons ontrouw geworden? Laat Hij die ons het leven schonk, ons nu in de steek? Of moeten we ons misschien afvragen: zijn we zelf niet een beetje vergeten dat het heil van ieder mens niet alleen van God afhangt maar ook van ieder van ons? Immers om zijn schepselen het heil te geven heeft God de mensen willen nodig hebben. Hij dwingt echter niet; Hij laat de mens vrij en riskeert daarmee dat de mens zichw niet inzet voor het heil van de medemens. Dit doet ons inzien dat God de mens hoog heeft en hem waardeert, en dat dus onze verantwoordelijkheid groot is. Ongetwijfeld roept God ook nu nog jonge mannen en vrouwen om met Hem samen te werken aan de verwerkelijking van zijn heilsplan met de mensen. En is gebed niet de eenvoudigste, kleinste opgave die ieder mens daaraan kan bijdragen? Met God samenwerken door ons gebed, hoe on zichtbaar ons deel dan ook is, is dat niet een opgave voor ieder die zich Christen wil noemen? Iedere maand op de eerste woensdag van de maand zal er 'n Eucharistieviering plaats vinden voor Priesterroepingen in onze kerk. Ik hoop dat vele mensen met mij bidden voor Priesterroepingen, -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- Dames, Zoals u weet vieren wij Kerstmis op 21 december a.s. Wij beginnen deze avond met een H. Mis om 19.00 uur. Na deze dienst gaan wij naar het gemeenschapshuis waar wij, voor de dames die zich op hebben gegeven, de avond voortzetten in Kerstsfeer met o.a. gourmetten. Wij hopen dat het voor iedereen een gezellige avond wordt. Wij wensen tevens iedereen gezellige en fijne Feestdagen toe. Het bestuur. -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- OOSTRUMSE VROUWEN BEWEGING 4

Oostrum's Weekblad | 1993 | | pagina 4