Advent. We staan aan het begin van de Advent: de voorbereidingstijd op Kerstmis. De eerste kaars van de Adventskrans brandt. Het is een uitnodiging om ook in ons eigen leven een verlangen te laten ontbranden naar de komst van Gods Zoon. Dat er steeds meer licht mag schijnen in ons leven, opdat wij gereed zijn als het Licht der wereld in deze wereld komt. De Gezinsviering van zaterdag is ook afgestemd op: Advent. -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- Geachte dames, Hoe vaak heeft u uzelf een eigen plekje toegewenst? "Ik heb mijn eigen plekje", zult u zeggen. Mogelijk ziet u iets ever het hoofd. Een betaalde baan, het huishouden, een relatie en of kinderen eisen vaak meer van u dan u denkt. De huidige generatie vrouwen in de leeftijd van 30 tot 40 jaar geeft aan dat haar eigen vrije tijd steeds minder wordt. Minder tijd voor eigen hobby's, minder tijd voor haarzelf. Met alle gevolgen vandien. Sommige vrouwen maken de bewuste keuze om hun betaalde baan terwille van gezin en huishouden op te geven. Zij hebben misschien wat meer tijd voor zichzelf. Na verloop van tijd krijgen zij meer behoefte aan iets 'anders' naast de dagelijkse beslommeringen. Bijblijven en contacten leggen wordt voor deze vrouwen steeds belangrijker. De Limburgse Vrouwen Beweging (LVB) biedt ieder jaar een geheel eigen tijds programma voor vrouwen. Ook in uw gemeente is wel een afdeling aktief. Ze organiseren ontspannende, informatieve en creatieve bijeenkom sten. Variërend van 'klusjes in en om huis' tot 'herverdeling van zorgtaken tussen mannen en vrouwen' en 'Nederlandse taal' tot 'bloemschikken'. Deze brede variatie in aktiviteiten maakt de LVB net zo aantrekkelijk voor alle vrouwen. Het LVB-bestuur maakt het programma; als lid maakt u de keuze waaraan u wilt deelnemen! Bij de LVB zijn 150 afdelingen in heel Limburg aangesloten. Zelfs landelijk zijn we vertegenwoordigd in de federatie Katholieke Plattelandsvrouwen Nederland. Dat maakt het mogelijk om ook gericht de belangen van onze leden te behartigen. Denk aan gezondheid, positie van vrouwen in het eigen bedrijf, arbeid en onderwijs, politiek enz. De grootste vrouwenorganisatie van Limburg krijgt steeds meer leden. Ongetwijfeld veel vrouwen die een eigen plekje zoeken of contacten willen leggen. U kunt natuurlijk afwachten of u benaderd wordt voor het lidmaat schap. Maar u kunt uzelf ook nu al opgeven als lid en profiteren van het aanbod om tot 1 januari 1994 gratis lid te zijn. Oordeelt u dan zelf! Mogelijk wilt u meer weten over het aanbod en de werkwijze van de LVB. Graag verschaffen wij u meer informatie. Met vriendelijke groet, namens het bestuur van de afdeling Oostrum, M. Volleberg-Keijser, voorzitster, tel. 8 41 88. 4

Oostrum's Weekblad | 1993 | | pagina 4