Astma Fonds Collecte 23-29 mei 'Laat Carapatiënten niet stikken' Van 23 tot en met 29 mei houdt het Astma Fonds de jaarlijkse collecteweek onder het motto 'Laat Carapatiënten niet stikken'. Huis-aan-huis komen de collectanten dan een financiële bijdrage vragen. Medicijnen verlichten al veel, maar de oorzaken van astma, chronische bronchitis en longemfyseem zijn nog niet achterhaald. Daarom is ook dit jaar een hoop geld nodig om patiënten een beter leven te geven. In Nederland hebben maar liefst 1,5 miljoen mensen last van astma, chroni sche bronchitis of longemfyseem. Astma veroorzaakt vaak onverwachte aanvallen van ernstige benauwdheid. Een patiënt met longemfyseem heeft het zelfs doorlopend benauwd. Elk jaar komen er nog patiënten bij. Met geld van het Astma Fonds is inmiddels belangrijke vooruitgang geboekt in de behandeling van Carapatiënten. Daardoor is de kwaliteit van hun leven aanzienlijk verbeterd. Het Astma Fonds heeft dit jaar bijna 20 miljoen gulden nodig. Veel geld gaat naar wetenschappelijk onderzoek om de oorzaken van de ziektes te achter halen. Ook is geld nodig voor directe patiëntenzorg, zoals financiële hulp, vakanties voor ernstige Carapatiënten en het beoefenen van aangepaste sport. Verder organiseert het Astma Fonds cursussen voor artsen en ver pleegkundigen, zodat zij beter hun werk kunnen doen. Bovendien is veel voorlichting nodig aan patiënten en aan hun omgeving. Bijvoorbeeld over hoe zij met de ziekte kunnen omgaan. ledereen kan een bijdrage leveren om Carapatiënten te helpen. Dat kan door aan de collectant te geven of geld te storten op giro 55.0.55 of bankrekening 70.70.70.120. Hier in Oostrum hebben wij de dames van de O.V.B. gevraagd, om weer te collecteren voor het Astma Fonds. Zij waren gaarne bereid en daarom hopen we, dat zij door u hartelijk worden ontvangen om uw bijdrage te leveren zodat onze Carapatiënten zo opgelucht mogelijk weer kunnen ademen. Bij voorbaat hartelijk dank. Collecte-Organisatie Astma Fonds Oostrum Nederlands Astma Fonds Postbus 5 3830 AA Leusden 12 Beschermheer Z.K.H. Prins Claus der Nederlanden Astma Fonds

Oostrum's Weekblad | 1993 | | pagina 12