De truuje van Aostrum zien op stap gewist!!!! Vur ut urste jaor enne georganisierde Truujenaovend. Ien ut Parochiehuus kwaame we beejen waor en werme tas koffie klaor stond. Van dor ut trokke we naor Hans en Marion, waor we natuurlijk onder veul gewazel, overstapte op en pilske of en glas wien. Um hallef elf kwaam dor de joekskapel (uuteraard Ut Göt) die dur zoals gewoënlijk enne fantastische sfeer ienbrocht. Same mit "Ut Göt" zien we naor Henri en Marian getrokke waor we Gradje en Boy alvast de krolspellen vur de Karnaval ien hebben gedrejd. Jommer dat os oppertruuj zo vroeg nor huus mos, mar ze mos sanderdaags de bus wer reeje. >-Minse, weej hewwe enne biëstige gezellige aovend gehad, al waare lang nie alle truuje uut Aostrum daor, en ik wil dan ok namens de truuje die dur wel waare ut organisatiecommitee, en de joekskapel bedanke vur disse gezellige aovend. En as ut an meej lit. Ik bin dur volgend jaor wer! gillie ok??????? Vur de truuje die nie wiëte hoe ze ut tuus an motte pakke heb ik enne goeie raod; Zet ut koffiezetapparaat an, de pils en wat nutjes op toffel, van mien part zien pantoeffels vast onder de stoel en ziene pyama op ut kusse en dan wiët ik zeker, dat geej ut volgend jaor ok mugt gaon. En tevreeje Truuj. Pee es: Vrollie van de Raod as gillie volgend jaor now is kwammt ien plats van ollie kels. -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- Hallo vrollie uut Ostrum ^Os wier ut verzuuk gedaon um dun afgeloëpe donderdagaovend ut /uujenbal op te luustere. Niks is mojer as vur en stel fiëstvierende en hossende uut den bol gonde vrollie te meuge speule. En beter publiek kunde ow nie wense. Dit fiëst kan nog gezelliger wurre as de kels van de raod op de bewuste aovend is gen biertent bouwde, mar ur vrollie nor de biertent stuurde. Die kosse dan metiën de bruud mit ur moeder en schonmoeder mitneme. Tot volgend jaor. De mennekes van Ut Göt. -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- 9

Oostrum's Weekblad | 1993 | | pagina 9