vur zien enorme verdienste. Heej was 12 jaor penningmaester, 10 jaor vurzitter en 11 jaor Vorst van "de Karklingels". Nao die periodes was heej vice-vurzitter. Mit hieël veul plezier kan iederieën terugkieke op ut grandioos verloeëpe B.C.L.-Treffe ien 1989 waor heej en belangrieke ienbreng haaj. Ok binne de dörpsraod het heej zien spore verdiend. Heej bekleejde hier ondermieër de funkties van penningmaester en vurzitter. Nao den tied was heej op aege verzuuk gewoeën lid van de dörpsraod. As lid van de platselukke ondernemersvereniging OOZO droeg heej zien visie uut. Binne de parochie was heej ieën van de koliektante. De latste jaore stook heej veul tied en energie ien de Harmonie. Beej ut anvaarde van de funktie van president realisierde heej zich de groeëte verantwoordelijkheid. Same mit bestuur en leeje haaj heej groeëte planne ^um van ut 75-jaorig bestaonsfieëst iets mojs te make. Planne, zoëas heej d'r zaoveul kos make. Altied mit de bedoeling ut ten goeje te laote komme an ut dörp en de minse uut dat dörp waor heej vur stoond. Dur dik en dun. Helaas het heej zien planne nie af meuge roonde. Ien de hommis op carnavals zondag 22 fibbrewarie zal dees toekenning van de Orde van Verdienste an Jan ien ut biezonder herdocht werre. Ollie anwezigheid daorbeej wört bie- zonder op pries gesteld. -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- Op maandag 22 februari en dinsdag 23 februari a.s., zijn ons kantoor, winkel en magazijn vanwege carnaval gedurende de gehele dag gesloten. Veul schik en lol wensen wej owlieü Boerenbond Merselo, Haag 4, Merselo. Tel. 04780-46443 5

Oostrum's Weekblad | 1993 | | pagina 5