Persbericht Extra aandacht voor ionae vrouwen 't WeB, Werk- en Beroepenoriëntatie Kiezen voor een beroep is niet zo gemakkelijk als het lijkt. Welke beroepen zijn er allemaal, is er veel werk in? Heb ik voldoende vooropleiding? Past dat beroep wel bij mij? Het WeB helpt jonge vrouwen (16-25 jaar) bij het maken van een beroepskeuze en vinden van werk. De cursus wordt gegeven in de leerwerkplaats van de Stichting RISC. Tijdens kennismakingsgesprekken wordt er gekeken of je in aanmerking komt voor een cursus en/of individuele gesprekken. Cursus Beroepenoriëntatie Wij verzorgen arbeidsmarktgerichte cursussen waarbij het mogelijk is om je te oriënteren in verschillende vakrichtingen via excursies, gastsprekers uit verschillende praktijksituaties zoals techniek, informatica, detail, verzorgende beroepen. Op deze gebieden worden er ook praktische onderdelen ge oefend, zoals EHBO-lessen, technische vaardigheden van diverse hout- en metaalbewerkingsmachines. Bepaalde dagdelen wordt er gewerkt met een computer, voor de eerste kennismaking met informatica. Ook is er tijdens de cursus aandacht voor sociale vaardigheden: leren telefoneren, oefenen van gesprekken, leren omgaan met kritiek, zelfvertrouwen opbouwen. Individuele begeleiding Naast het volgen van de cursus werk- en beroepenoriëntatie ontvangt iedere deelneemster individuele begeleiding. Tijdens deze gesprekken is er aan dacht voor jouw specifieke situatie. Samen met de begeleidster zet je een aktieplan op, zodat je weet welke stappen je verder kunt ondernemen. Resultaten Vanaf januari 1991 zijn er in Gennep, Venray en Horst cursussen gestart. Met alle deelneemsters is er een aktieplan opgezet. Velen zijn doorge stroomd naar een beroepsopleiding via het Arbeidsburo of het PBVE (Primair Beroepsgerichte Volwassen Educatie). Sommige deelneemsters die nog niet de leeftijd van 21 jaar hadden bereikt, doen nu werkervaring op via de rege ling van het JeugdWerkGarantieplan. Enkele deelneemsters stroomden vroegtijdig uit omdat zij tijdens de cursus voldoende zelfvertrouwen ontwikkelden en steun kregen bij het solliciteren en vinden van werk. Informatie In februari start er weer een cursus in Venray of Horst. De cursus duurt tien weken, waarbij je twee dagen per week aanwezig bent. Deelname is geheel gratis. Voor meer informatie Stichting RISC, tel. 04780 - 8 37 30 tijdens kantooruren bereikbaar. Projectmedewerksters: Toos Huys, Annette de Römph, Birgit op de Laak. -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- 18

Oostrum's Weekblad | 1992 | | pagina 18