zijn. We vertrekken om 10.00 uur vanuit onze kerk en gaan via ons dorps plein, Watermolenstraat, Randenrade naar Trans Cedron. Op Trans Cedron houden we Openluchtmis, die opgeluisterd wordt door ons Gemengd Koor en onze Harmonie. Na de Eucharistieviering gaat de processie via Randen rade, Vlasakker en Mgr. Hanssenstraat naar ons dorpsplein, waar bij het Mariabeeld nog 'n Marialied wordt gezongen, dat U allen mee kunt zingen, vervolgens het Tatum Ergo om dan te sluiten met de zegen van het Aller heiligste. Volgorde van de procesie 1Misdienaars 2. Harmonie 3. Processiedeelnemers met vaandels voor zover die er zijn. 4. Kinderen die bloemen strooien. f 5. Beeldje van O.L. Vrouw van Oostrum. 6. Gemengd Koor. 7. Kerkbestuur en baldakijndragers met het Allerheiligste. Vlaggen: Vlaggen geven altijd een feestelijk aanzien. Daarom 'n vriendelijk verzoek aan iedereen langs de processieroute, die over een vlag beschikt, deze ook uit te steken. Auto's Graag vragen wij aan iedereen om in de straten waardoor de processie trekt vanaf 9.30 uur geen auto's meer te plaatsen noch te laten staan, totdat de processie is afgelopen. Mededeling Als het onverhoopt slecht weer zou zijn, wordt de Eucharistieviering in de kerk gehouden om 10.00 uur. Grafrechten Ten aanzien van de grafrechten van de begraafplaats Trans Cedron wordt aandacht gevraagd voor het volgende. Zoals al medegedeeld tijdens de laatst gehouden Parochie-vergadering, is nadrukkelijk de vraag aan de orde geweest of aanpassing van de graf rechten noodzakelijk is. Daarbij is enerzijds overwogen dat in 1987 een laatste verhoging is door gevoerd, waarbij toen bovendien gekozen werd voor een geleidelijke stijging van deze rechten boven een schoksgewijze verhoging: Verder is het zo dat de wettelijke voorschriften m.b.t. begrafing gewijzigd zijn. Daarom is inmiddels door het kerkbestuur een nieuw reglement voor de begraafplaats vastgesteld. Daarmee is een en ander in overeenstemming gebracht met de gewijzigde wettelijke voorschriften. De belangrijkste 6

Oostrum's Weekblad | 1992 | | pagina 6