Verzekeringspakket biedt gemak en flinke korting. Nergens voor nodig. 18 Het aanschaffen van een verzekering gebeurt nog heel vaak impulsief. De ene keer wordt een verzekering afgesloten bij de bank, de andere keer bij een assurantie-kantoor of direct bij de maatschappij zelf. Maar ook bij de makelaar of de auto-dealer worden verzekeringen geregeld. Het afsluiten van verzekeringen op deze willekeurige manier heeft twee nadelen: het is ongemak kelijk vanwege de administratieve rompslomp en het is niet de goedkoopste manier. De praktijk is dat de meeste mensen verzekeringen bij drie a vier verschillende instanties hebben ondergebracht. Hoe lastig dit eigenlijk is, wordt pas goed duidelijk als er sprake is van schade. Het kan dan voorkomen dat de schade op verschillende plaatsen moet worden gemeld; bij assurantiekantoor X, maat schappij Y, of bank Z. Die drie moeten dan maar uitmaken wie wat betaalt. Vaak een ingewikkelde materie die -juist door de betrokkenheid van meerdere instan ties- nog ondoorzichtiger wordt. Neem bijvoorbeeld schade aan een keuken, of een parketvloer. Het is altijd weer de vraag of die tot de inboedel moet worden gerekend of tot de opstal (vast onderdeel van het huis). Als in zo'n geval de inboedelverzekering en de opstalverzekering bij verschillende maatschappijen zijn ondergebracht, dan is het maar afwachten wie de schade gaat betalen.. In zijn algemeenheid geldt, dat het nergens goed voor is om (de meest voorko mende) verzekeringen zo verspreid onder te brengen. Een aantal verzekerings maatschappijen biedt dan ook de zogenaamde pakket-verzekeringen aan. De voorwaarden daarvan zijn aantrekkelijk en de verzekeringen sluiten goed op elkaar aan, waardoor wordt voorkomen dat de verzekeringen elkaar overlappen. Alles is door zo'n pakket op een adres ondergebracht waardoor men in geval van schade ook maar met een adviseur te maken heeft. Ook de eigen administratie wordt er eenvoudiger door. Financiële voordelen zijn er ook. Zo biedt het Interpolis Privé- pakket van de Rabobank, bovenop een aantrekkelijke premie, 10 procent extra korting op de autoverzekering (de opgebouwde no-claim blijft gewoon gehandhaafd). Het Interpolis Privépakket omvat drie van de meest voorkomende verzekeringen, namelijk: - aansprakelijkheidsverzekering - inboedel/woonhuisverzekering - autoverzekering. De verzekeringsmaatschappijen zullen in de toekomst steeds meer verzekerings pakketten op de markt brengen. Ze kunnen hierdoor efficiënter werken en dat betekent weer dat de pakketten tegen aantrekkelijke prijzen kunnen worden aangeboden. Rabobank

Oostrum's Weekblad | 1992 | | pagina 18