Mei-maand - Mariamaand Wees gegroet Maria, Moeder van onze Verlosser, Moeder van de Kerk, Onze Moeder. Maria, Troosteres van de Bedroefden, wees onze voorspraak. Tot U komen de gezonden en gelukkigen; bewaar in hen de vreugde en dankbaarheid en maak dat ze ontvankelijk en hulpvaardig zijn voor de nood van hun medemensen, dichtbij en veraf. Tot U komen de zieken; ze bidden om gezondheid naar ziel en lichaam. Help hen dat ze hun leed kunnen dragen, verlicht hun pijn en vraag voor hen daarin troost en heil. Maria, Behoudenis der Kranken, bid voor ons. -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- Jeugdwielerronde 1992 De 18e Jeugdwielerronde van Noord-Limburg zal gehouden worden van maandag 27 juli tot en met vrijdag 31 juli 1992. Deze ronde is een vijfdaagse fietstocht, die in Noord-Limburg verreden wordt, voor jongens en meisjes van 10 tot en met 13 jaar. Het doel van de jeugdronde is het bieden van een stuk sportieve ontspanning aan de jeugd, tijdens de zomervakantie, in de vorm van een alternatieve vakantie- besteding. Daarnaast is het een bredere kennismaking met het gebied waarin zij wonen en met andere jeugdigen uit de regio. Naast de 40 - 50 km. die per dag gefietst kan worden, worden er een aantal opdrachten uitgevoerd, zoals individuele tijdrit, behendigheidsrit, cycle-cross, spellencircuit e.d. Er wordt voor de middag ongeveer 25 km. gefietst en na de middag ook. Tussendoor wordt er gerust en wordt de opdracht gedaan. Aan het einde van de dag gaat iedereen weer naar huis en komt de volgende dag terug. De fietsen worden 's nachts gestald in de etappe-plaats. Elke dag zullen er gele truien uitgereikt worden aan de eersten in de diverse klassementen. Ook is er een zwarte trui voor de grootste pechvogel! Er wordt gefietst over de openbare wegen, in een gesloten karavaan, die gebeleid wordt door o.a. motoren, bezemwagen, E.H.B.O. en begeleiders op de fiets. Daar waar nodig wordt de stoet begeleid door politie. 6 0> AV" e 1 e'ra o °0. van,'Pu\>^ ■f

Oostrum's Weekblad | 1992 | | pagina 6