weer een beroep te doen op Uw geldelijke steun. En dat vooral omdat een nieuwe ramp in de Derde Wereld plaatsvindt. De ziekte Aids is nergens zoveel voorkomend als in deze landen. Alarmerend zijn de berichten die de Memisa-artsen opsturen. Laat hen niet in de kou staan maar geef ze de kans om, naast het bestrijden van ziekten zoals polio, tbc, en malaria, ook deze nieuwe ramp tegemoet te treden, in de wetenschap dat de mensen in Nederland achter hen staan.. Zorg voor zieken is een goede zaak, maar nog veel belangrijker is de oor zaak van de ziekten, waardoor jaarlijks vele mensen een onnodige dood sterven, weg te nemen. Dit tracht Memisa te bereiken door de bevolking in de Derde Wereld bewust te maken van hun problemen om daarna, in sa menwerking met de mensen te zoeken naar de juiste oplossingen. Dit kan onder andere bereikt worden door de opleiding van eigenlandse krachten. Deze hebben immers het vertrouwen van de bevolking. Dit is waar Memisa naar streeft, in nauwe samenwerking met lokale organi saties. Memisa staat op het standpunt dat de bevolking de kans moet krijgen om zichzelf gezond te maken. In praktijk betekent dit niet het bouwen van grote dure ziekenhuizen in de steden, maar de bouw en inrichting van kleine poli-en kraamklinieken op het platteland, niet op grote schaal verspreiden van medicijnen, maar vooral het stimuleren van opleidingsprogramma's, voorlichtingsprogramma's over moeder-en kindzorg, hygiëne en voeding en het uitvoeren van vaccinatie-en aidsbestrijdingsprogramma's. Want voorkomen is beter dan genezen. Daarom vraagt Memisa ook dit jaar weer Uw geldelijke steun om dit werk te kunnen voortzetten. -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o 6 üe stub. Gs'^ai/iU> ^Qutela Zaterdag 1 febr. 10.00 u. Ophalen oud papier. Papierophalers: J. Custers, A. Joosten, S. Kessels, T. Kessels, A. Linders, G. Linders, R. Mulder, R. Gom- mans, E. Vandevenne, L. v. Ham, G. Volle- berg, J. Wijs, M. Achten, P. Bom. Repetitie orkest Repetitie leerlingen tamboerkorps en leerlin gen volgens afspraak 19.30 u. Repetitie tamboerkorps Maandag 3 febr. Woensdag 5 febr. 20.00 u. 18.30 u. dUn/^uc MUZIEKVERENIGING OOSTRUM - VENRAY

Oostrum's Weekblad | 1992 | | pagina 4