«ju V V N gemeentepolitie venray De ouders van FIETSENDE leerlingen van de 3e en 4e groep Geachte Ouder(s), Bij de aanvang van het nieuwe schooljaar nemen wij de vrijheid u te benade- rren met enkele richtlijnen voor de leerlingen van de 3e en 4e groep, die voor het eerst zelfstandig met de fiets naar school zullen gaan. Dit wordt de jongste leeftijdkategorie geacht die men - enigszins verantwoord - alleen aan het verkeer kan laten deelnemen en dat met inachtneming van het volgende: - de 6- of 7-jarige moet de fiets goed kunnen besturen en er vlot mee kun nen omgaan; - neem uw kind eerst eens mee op fietstochtjes, wijs het op gevaarlijke situaties - kruispunten, snelverkeer, linksaf-slaan, stilstaande auto's (in verband met portier openen) - en Jeer het de belangrijkste verkeersregels; - besteed thuis nog eens extra aandacht aan de verkeersregels; - rijd - meermalen - met het kind de weg naar en van school en wijs op eventuele gevaarlijke punten; - laat uw kind die route eens alleen rijden, maar rijd er op een afstand achter, om eens te kontroleren hoe het alleen gaat; - het verdient aanbeveling in het begin zo mogelijk te begeleiden, hetzij door een ouder, hetzij door een groter kind; - opgemerkt wordt, dat de zogenaamde crossfiets niet voldoet aan de eisen, die aan fietsen moeten worden gesteld in het verkeer op de weg en daar dus niet thuis hoort, zelfs als de politie daaraan weinig aandacht schenkt (ze zijn bedoeld voor speelterrein of crossbaan). k Wij verzoeken u ook aandacht te schenken aan de staat van de fietsen. Bij een enige tijd geleden onverwacht gehouden fietskontrole, bleken van 400 fietsen er 300 niet in orde, vaak op verschillende onderdelen. Wij wensen u toe dat het vorenstaande ertoe kan bijdragen dat uw zoon/ dochter de dagelijkse schoolweg veilig en behouden zal afleggen. Hoogachtend, Gemeente Venray Gemeentepolitie Venray Veilig Verkeer Nederland 7 V veiliger op weg naar school

Oostrum's Weekblad | 1991 | | pagina 8