gemeentepolitie venray De ouders van de leerlingen van de 1e en 2e groep Geachte Ouder(s), Nu de schoolvakanties voorbij zijn, is de jeugd weer begonnen met de dagelijkse gang naar school. Ofschoon wij ervan overtuigd zijn dat u zich van de gevaren voor de jeugd in het verkeer bewust bent, nemen wij de vrijheid toch nog eens uw aandacht te vragen voor enkele adviezen op dit terrein: - uw kind naar school brengen is een zeer goede zaak; daarbij zelf een goed voorbeeld van gedrag in het verkeer geven is onmisbaar; - indien u uw kind brengt of haalt per auto is stoppen of stilstaan direkt voor de schoolingang niet wenselijk. Als u deze ingang over een afstand van 30 meter vrijhoudt, voorkomt u dat de kinderen plotseling tussen stilstaande auto's door de rijbaan oplopen; - bij het afhalen van uw kind is het verstandig aan de kant van de school te wachten, niet aan de overkant. Er zijn namelijk al te vaak onglukken gebeurd omdat kinderen, zonder op het verkeer te letten, de rijbaan over steken om naar degene te gaan die het kind kwam halen; - stuur uw kind niet te vroeg naar school, dit voorkomt dat het onnodig lang op straat blijft. Vooral op plaatsen waar de kinderen door leden van een ouderbrigade of door jeugdverkeersbrigadiers bij het oversteken worden geholpen, loopt u het risiko dat deze oversteekplaatsen nog niet door verkeersbrigadiers zijn bezet; - wanneer uw kind op weg naar school een drukke verkeersweg moet oversteken, mag het dat natuurlijk nooit alleen doen. Misschien dat een aantal ouders onderling een afspraak kunnen maken om de kinderen beurtelings te helpen bij het oversteken. Als er bij de school, welke door uw kind bezocht wordt, een ouderbrigade werkt, is dit voor u misschien een gelegenheid om u als lid bij deze brigade aan te melden; - na schooltijd zijn kinderen vaak vermoeid en minder gekoncentreerd. Het is daarom beter het afhalen van uw kind langer vol te houden dan het brengen. Wij wensen u toe, dat u zich met uw zoon/dochter kunt verheugen in een fijne schooltijd. op weg naar school veiliger

Oostrum's Weekblad | 1991 | | pagina 7