gevolgd worden. Nogmaals wordt benadrukt dat Nieuw Spraeland op velerlei terrein goede kontakten met Oostrum wil behouden. Namens de gehele Oostrumse ge meenschap bevestigt voorzitter dat de bewoners van Nieuw Spraeland door Oostrum worden gezien als zijnde en behorende tot een van ons. Kennisgenomen wordt van de agenda1s van diverse kommis sievergaderingen Het Werkcomité Oostrum was vertegenwoordigd op de receptie bij gelegenheid van het 25-jarig ambtsjubileum van Broeder Huijbers. Reeds enkele jaren wordt de redaktie van het Oostrum1s Weekblad gekonfronteerd met een oplopend tekort; in hoofdzaak veroorzaakt door de stijgende drukkosten. De vaste bijdragen van een aantal verenigingen/organisa ties staan in geen verhouding tot de gemaakte kosten voortvloeiend uit aangeleverde kopij. Uit een levendige gedachtenwisseling blijkt overduidelijk dat de vergade ring unaniem van mening is dat tot een aanpassing van de vaste bijdragen moet worden overgegaan. Besloten wordt om de verenigingen te verzoeken de bijdrage over 1990 met 50% te verhogen. Algemeen wordt betreurd dat velen zo traag zijn met betalen van de abonnementsgel den. Bekeken zal worden op welke wijze tot een versnel de inning kan worden overgegaan. Benadrukt wordt dat de advertentie-opbrengsten de grootste bron van inkomsten vormen. De redaktie wil uiteraard geen advertentieblad; ernaar gestreefd wordt een goed evenwicht te scheppen tussen het informatiegedeelte (de opzet van de weke lijkse berichtgeving) en advertentiegedeelte. Besloten wordt dat dagelijks bestuur van werkcomité samen met de»* redaktie een begroting voor 1991 zal opstellen om te f komen tot een verantwoorde exploitatie. Tezijnertijd zal hierover meer informatie worden verstrekt. In ieder geval zullen de vaste bijdragen vooraf geïnd worden i.p.v. achteraf. Overwogen wordt een scheiding aan te brengen tussen het financiële en het redaktionele gedeelte Over de kermis 1990 worden overwegend positieve gelui den vernomen. De kermis heeft aan omwonenden geen extra overlast bezorgd. Anderzijds geven meerdere reakties er blijk van dat door de verplaatsing van het kermisterrein de specifie-

Oostrum's Weekblad | 1990 | | pagina 4