stelling nieuwe leden: Mevr. Langenhuizen-de Wit, Mevr. Wilms-JanssenHrJ. Arts. 7Rondvraag 8. Sluiting. Samenvatting van openbare vergadering van Werkcomité' Oostrum en voorzittersvergadering dd9 oktober 1990. - Door Werkcomité' zal een bedrag ad f. 1500,besteed worden aan het plaatsen van nieuwe speeltoestellen op het speelterrein bij de Oude Watermolen ter vervanging rfK van het inmiddels opgeruimde speelfort. Bij de gemeente zal aangedrongen worden op spoedige plaatsing; en hiermede niet te wachten tot het voorjaar. - Op uitnodiging van het Werkcomité^ Oostrum zijn een tweetal afgevaardigden (te weten Mevr. M. van Mil en HrG. Arts) van Zwakzinnigeninstituut "Nieuw Sprae- land" aanwezig om tekst en uitleg te geven over de ingrijpende uitbreidingsplannen van dit instituut. Voorzitter benadrukt de grote waarde, die wij in Oostrum hechten, aan goede intensieve kontakten met Nieuw Spraeland. Helaas moet hij vaststellen dat deze kontakten de laatste jaren "erg losjes" zijn geworden. Wederzijds wordt dit betreurd. De beide afgevaardigden benadrukken dat hun aanwezigheid op deze avond een duidelijke aanwijzing is, dat ook Nieuw Spraeland de goede kontakten met Oostrum erg op prijs stelt en in hoge mate waardeert. In een interessante uiteenzetting wordt inzage gegeven in "Nieuw Spraeland" nieuwe stijl. Een grootscheepse verbouwing en uitbreiding staat op stapel. De gebouwen worden zodanig ingedeeld in units, dat ook deze mensen kunnen beschikken over een maximum aan privacy; uiteraard voorzover dit alles medisch verant woord is en financieel haalbaar. Kortgeleden ontving men de toezegging van de staatssecretaris tot een bijdrage in de renovatie ad 22 miljoen gulden. In de loop van november/december zal reeds begonnen worden met het inrichten en realiseren van noodvoorzie ningen. De direktie hoopt rond 1995 de gehele nieuwbouw gerealiseerd te hebben. Uit de vergadering worden vele vragen gesteld. Met belangstelling dat deze ingrijpende uitbreiding 3

Oostrum's Weekblad | 1990 | | pagina 3