van de in het buitengebied gevestigde bedrijven, zowel agrarisch als niet-agrarischOfschoon splitsing op zich een goede zaak kan zijn, zal met de nodige voorzichtig heid hiermede moeten worden omgegaan. Voorkomen moet worden dat leegstaande c.q. leegkomende boerderijen worden herschapen in al dan niet gelegali seerde tweedehandsautohandel; want meestal komt het hierop neer. Wij pleiten voor een individuele benadering. Zowel binnen de LLTB-organisaties als dorpenraadoverleg wordt gewezen op een afweging van belangen. - kennisgenomen wordt van o .m uitnodiging receptie Voetbalvereniging Koninginnedag; Dodenherdenking op 4 mei j1brief van Bedevaartcomite waarin de aandacht gevestigd wordt op Mariaprocessie- Sakramentsprocessie en enkele bezinningsavonden - met voldoening wordt vastgesteld dat binnen de Gemeente het wegdek van de Looierweg zo snel na ons verzoek heeft opgeknapt, tevens is het bord Doodlopende Weg geplaatst; - de leden van de Groencommissie geven een overzicht van de stand van zaken rond dorpsplein. Voorzitter spreekt woorden van waardering om zowel bedrijven als particulie ren, die zich hebben ingezet om het resultaat te berei ken, zoals nu gerealiseerd gaat worden. Zonder anderen tekort te doen zijn het vooral de heren Henk Vermeulen en Thei Swemersdie veel vrije uren besteden aan werkzaam heden op en rond het dorpsplein. Op korte termijn zal langs het voetpad een verlichting worden aangebracht. Wij vernemen hierop veel positieve reacties Binnen enkele weken zal de inzaai plaatsvinden. Woorden van waardering worden ook uitgesproken aan adres van Gemeente voor het in ruime mate beschikbaar stellen van plantmateriaal en binnen de mogelijkheden zelfs man kracht. Er bestaat goede hoop dat binnen de begroting de werkzaamheden gerealiseerd kunnen worden. - Het jaarlijkse kermisgebeuren wordt vanzelfsprekend gezien als een activiteit, die zich in de dorpskern dient te voltrekken. Rekeninghoudend met de inzaai van het dorpsplein vrezen wij dat de grasmat nog dermate zwak is, dat ernstige beschadigingen onontkoombaar zijn. 10 «C x:

Oostrum's Weekblad | 1990 | | pagina 10