aan de Wanssumseweg als recreatieplan "Witte Vennen". Visclub 't Alvertje pleit tevens voor bushalte bij visvijver i.v.m. bereikbaarheid; vernomen wordt dat er speciale voorzieningen worden getroffen langs de vis vijver om minder-validen ook in de gelegenheid te stellen deze tak van sport uit te oefenen; het Werkcomité'' is het niet eens met de conclusie inzake toegenomen veiligheid van kruispunt Deurneseweg/ Wanssumseweg door de aanleg van een f ietscarré'. Naar onze mening wordt voorbijgegaan aan de praktijk; het geen inhoudt dat lang niet alle gebruikers op de juiste wijze het rechter- en linkerfietspad gebruiken; uitgebreid wordt van gedachten gewisseld omtrent de uit te voeren werkzaamheden op het dorpsplein. Een aanvang is gemaakt met de werkzaamheden. Omtrent de aanleg van een terras aan de NO—zijde zal met Gemeenschapshuis kontakt worden opgenomen. Om in aanmerking te komen voor een eventuele bijdrage uit stads- en dorpsvernieu wingsfonds zal een begroting moeten worden ingediend. Besloten wordt hierin ook de eigen inbreng tot uitdruk king te brengen. De groenkommissie zal in overleg met de voorzitter enkele deskundigen in de arm nemen om tot een verantwoorde opzet te komen; op een vraag uit de vergadering of een gekozen raadslid automatisch kan worden aangemerkt als adviserend lid van de dorpsraad, wordt ontkennend geantwoord. Besloten wordt de huidige situatie te handhaven om komend najaar de dorpsraad in nieuwe samenstelling de gelegenheid te geven een standpunt in te nemen; vergadering neemt kennis van problemen welke zich hebben voorgedaan bij het tot stand komen van laatste plan premie-A-woningen. Gesuggereerd wordt dat het niet voldoen aan de verzwaarde inkomensnormen de hoofdzaak is. Reacties uit de vergadering betwijfelen dit. Het zijn veel meer de extreem hoge grondkosten (vaak extra werkzaamheden vanwege de ondergrond) die aspirantkopers doen afzien van nieuwbouw te Oostrum; hierdoor moet er gekort worden op het huis; op 12 juli a.s. zal wederom de fietsvierdaagse plaats vinden. Oostrum is weer pleisterplaats (terrein rond de Oude Watermolen)

Oostrum's Weekblad | 1990 | | pagina 4