Mede n.a.v. kwestie mestfabriek in Heide is in dorpen- raadsoverleg de rechtspersoonlijkheid van een dorpsraad aan de orde geweest. Dit is nog in studie. De Landelijke Ver. Kleine Kernen ijvert voor instand houding en leefbaarheid van deze kernen. Een belangrijk onderdeel vormt de mogelijkheid tot plaatselijke uit breiding van de woningbouw. Op vele plaatsen ziet men een verdwijnen van diverse voorzieningen: winkels, cafe's; dit alles werkt door in de plaatselijke basis scholen en verenigingen, omdat het inwonertal terug loopt en als regel gepaard gaat met vergrijzing. y Bijzondere aandacht krijgen de speelterreinen in van Broekhuizenstraat en nabij Oude Watermolen. Vastge steld is dat dringend herstelwerkzaamheden moeten plaatsvinden. Bestuur van de buurtver. de Aide Beek zegt spontaan medewerking toe om samen met Werkcomité en gemeente te werken aan een verbetering van het "Speelgebeuren" rond de Oude Watermolen. Werkcomité zal proberen materialen voor vervanging beschikbaar te krijgen. Vrijwilligershulp is aanwezig om weer alles zo goed in orde te brengen en hopelijk te houden. Ernstige klachten worden vernomen omtrent de overlast die met in "Oostrum-Zuid" ondervonden wordt van jeugdigen al dan niet voorzien van een brommer. Via Oostrums Weekblad zullen wij een beroep doen om dergelijke zaken achter wege te laten. Indien nodig zullen wij de politie moeten inschakelen. Bij aanhoudende klachten zal het werkcomité dit gaarne vernemen. Hiermede is niet gezegd dat de overlast uitsluitend bezorgd zou worden door jeugdigen uit Oostrum. Tijdens de rondgang voor Sinterklaas zullen leden werkcomité en oudervereniging per huis een gratis exem plaar van de nieuwe Oostrums Wegwijzer aanbieden. Een woord van dank aan de samenstellers hiervan. De vergadering spreekt haar waardering uit over het welslagen van het BCL-Treffen Oostrum 1989. Dit was een duidelijke vorm van "Oostrum Promotion". Aan de organi satie alle lof en waardering, maar evenzeer aan alle vrijwilligers die belangeloos hebben meegewerkt aan het welslagen van dit festijn. Ook de weergoden waren ons

Oostrum's Weekblad | 1990 | | pagina 4