het elders op de wereld anders is gesteld. B.v. in IndiaPater Hub van de Sande heeft er de leerlingen van de Mariaschool over verteld. Eigenlijk zo maar, om de kinderen er zich bewust van te maken, dat het er b.v. in India niet zo vanzelfsprekend aan toe gaat als in Nederland. Zeker niet als het om een katholieke school gaat. Met het geld van de Winkel van Sinkel uit Venray is er in Basen een schooltje gebouwd voor de armste van de armen. Een eenvoudig schooltje van stenen met een pannen dak. Maar Basen is er blij mee. Maar er is geen enkele wet waarop men een beroep kan doen voor het aanschaffen van de schoolinventaris en de leermiddelen. Zelfs niet om de onderwijzers te betalen... Men moet zich eerst zeven jaar waar maken, voordat de regering meebetaalt! Om de schoolinventaris, de leermiddelen en eventueel een onderwijskracht te kunnen betalen, gaan de Oostrumse schoolkinderen op zaterdag 23 september een sponsorloop houden, met de bedoeling geld en hopelijk veel geld in te zamelen voor de school in het arme Indiase Basen. De oudervereniging staat volledig achter de actie van de schooljeugd. Leerlingen en Oudervereniging hopen van harte dat heel Oostrum meewerkt aan de actie. Men kan dat doen door het geven van een bedrag ineens of het sponso ren van te lopen rondjes. En wat heel belangrijk is: er blijft nergens iets aan de strijkstok hangen, want via pater Hub van de Sande weten wij de weg in India om de gelden direct aan de school over te maken. Deze sponsor loop zal gehouden worden op het terrein voor de Watermo len, van 14.00 uur tot 16.00 uur. vGroep 1-2 lopen maximaal 10 minuten, groep 3-4-5 lopen maximaal 15 minuten en groep 6-7-8 lopen maximaal 20 minuten. Ook kinderen uit Oostrum die elders de basis school bezoeken, kunnen aan deze sponsorloop meedoen. Inschrijfformulieren voor deze kinderen zijn verkrijgbaar bij Akke van Lunen, Randenrade 10, en bij Nel Vollenberg, Hatendonkstraat 15. De kinderen van de Mariabasisschool krijgen de formulie ren op school uitgereikt. Wij hopen op een geslaagde middag. Met vriendelijke groet, Oudervereniging Maria Basisschool.

Oostrum's Weekblad | 1989 | | pagina 9