Grote zorg wordt uitgesproken als zo'n zwaar beladen wagen de "klim" richting viaduct moet maken t.a.v. ver keersstroom. Wij vernemen dat de stelling van de raads- fractie('s) is (zijn); - bestemming huidige bedrijfsgebeuren mag geen hinder van de nieuwe activiteit ondervinden; - een blijvende en verbeterde aanpassing van de kruising is noodzakelijk; Des gevraagd bevestigt heer Maessen dat zijn bedrijf geen kontakten met Provincie onderhoudt omtrent aanpassing wegkruising; naar zijn mening is dit een eerste taak tussen Gemeente en Provincie. Onzerzijds zullen wij deze Ontwikkelingen nauwlettend volgen. Naar de mening van Maessen B.V. liggen er wellicht ook mogelijkheden voor Oostrumse ondernemers rond het gehele exploitatiegebeuren van het nieuw te realiseren park. Voorzitter dankt heer Maessen voor de gegeven informatie en wenst hem alle sukses toe met de exploitatie. - op het dorpenraadsoverleg kwamen aan de orde zoals: bejaardenwoningen op de kerkdorpen; activiteiten van de Landel. Ver. Kleine Kernen; al of niet vervroegen van cafe-sluitingsuurDit laatste punt is alleen dan zinvol als het een regionaal karakter krijgt. Ook dit jaar zal het werkcomité zoals gebruikelijk weer samen met anderen de versiering rond de kerk en op Trans Cedron verzorgen. Aanvankelijk heeft men hier en daar in de veronderstelling verkeerd, dat het enkele maanden opgerichte processiecomite al deze taken zou overnemen. Dat was duidelijk niet het geval; zoals ook bleek in een gesprek tussen de werkgroep van het Werkcomité en proces- siecomite. In dat gesprek bleek dan ook dat de doelstel ling van dat comité' o.m. was het bevorderen van de Mar ia- devotie en met name Oostrum als Mariabedevaartplaats Wederzijds wordt betreurd dat niet eerder onderling overleg heeft plaatsgevonden. Hier was duidelijk sprake van een communicatiestoornis. Jammer dat het hele proces- siegebeuren geen onderwerp van bespreking is geweest op de jaarlijkse Parochievergadering. Het samenvallen van sakramentsprocessie en Kennedymars 5

Oostrum's Weekblad | 1989 | | pagina 5