Dinsdagavond al stonden honderd banken op Trans Cedron vriendelijk uitnodigend klaar voor een grote bijeenkomst om de Openluchtmis mee te vieren. Zaterdagmorgen waren er 'n tiental dames ijverig en in goede stemming aan het werk om alle versieringsbakken kleurig te versieren met vele bloemen, 'n Twintigtal kinderen van onze school hadden zich opgegeven om op de processieroute bloemen te strooien voor het Mariabeeldje van Oostrum, en dit zouden er zeker veertig geweest zijn als er die morgen geen voetbaltournooi geweest zou zijn. Harmonie en ons gemengd koor vonden het weer een vanzelf- sprekende zaak om dit eeuwenoude, maar nog altijd even betekenisvolle parochiegebeuren met muziek en zang op te luisteren De opkomst van de processiegangers was goed vergeleken met de laatste jaren (behalve dan het vorig jaar met ons Jubileumfeest) maar niet geweldig; maar laten we hopen dat het aantal ieder jaar blijft toenemen. Als we de weg naar Christus zijn kwijtgeraakt kan Maria ons weer terugbrengen op de weg naar Christus. Laten we er ons van bewust zijn dat Oostrum 'n bevoorrechte plaats is, dat Maria Oostrum heeft uitgekozen en uitverkoren tot haar GENADEOORD. En op haar voorspraak gebeuren er in Oostrum meer stille wonderen dan U misschien vermoedt. Ik ben daar zeker van. Allen, maar ook allen, die zich op de een of andere manier voor deze processie hebben ingezet, wil ik heel hartelijk danken. Het is altijd gevaarlijk 'n naam te noemen, en toch vind ik 't deze keer helemaal niet gevaarlijk iemand op de voorgrond te plaatsen en ik ben er van overtuigd dat nie mand van hen die zich met liefde en enthousiasme ingezet hebben voor deze processie, het mij kwalijk zullen kunnen nemen, dat ik heel speciaal wil bedanken HENK VERMEULEN. Wat hij gepresteerd heeft is in een woord: GEWELDIG. Naast alle voorbereidingswerken op de voorafgaande dagen, weet ik toevallig dat hij voor zaterdag 'n snipperdag had genomen, om zich heel die dag in te zetten voor de ver siering van de processie. Zaterdagmorgen om 9 uur begon hij er mee en ging er mee door tot zaterdagavond half tien. En zondagmorgen was hij om half negen weer present om alles tot in de puntjes af te werken. Hij heeft er lang aan gewerkt aan die prachtige bloemstukken in de kerk, het Mariabeeld en Trans Cedron. Enik weethij heeft het met liefde gedaan... voor Maria... voor de 9

Oostrum's Weekblad | 1989 | | pagina 9