6vZeler'o. van'' JEUGDWIELKRRONDE 1989 15-JARIG BESTAAN De 15e Jeugdwielerronde van Noord-Limburg zal gehouden worden van maandag 3 juli tot en met vrijdag 7 juli 1989. Deze ronde is een vijfdaagse fietstocht door Noord-Limburg voor jongens en meisjes van 10 tot en met 13 jaar. Eet doel van de jeugdronde is het bieden van een stuk sportieve ontspanning, tijdens de zomervakantie, in de vorm van een alter natieve vakantiebesteding. Daarnaast is het een bredere kennis making met het gebied, waarin zij wonen en met andere jeugdigen in de regio. Naast de 40 a 50 km, die er per dag gefietst worden, worden er een aantal opdrachten uitgevoerd, zoals individuele tijdrit, behendigheidsritcycle-cross, spellencircuit e.d. Er wordt 's morgens ongeveer 25 km gefietst en 's middags ook. Tussendoor wordt er gerust en wordt de opdracht gedaan. Daarnaast zullen er dit jaar extra aktiviteiten georganiseerd worden in het kader van het 15-jarig bestaan. Aan het einde van de dag gaat iedereen weer naar huis en komt de volgende dag terug. De fietsen worden 's nachts gestald in de etappeplaats Elke dag zullen er gele truien uitgereikt worden aan de eersten in de diverse klassementen. Ook is er een zwarte trui voor de grootste pechvogel. Er wordt gefietst over de openbare wegen, in een gesloten kara vaan, die begeleid wordt door o.a. motoren, bezemwagen, E.H.B.O. en begeleiders op de fiets. Daar waar nodig wordt de stoet begeleid door politie. Iedereen van 10 t/m 13 jaar kan meedoen. Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan hebben we in overleg met de ploegleiders een overnachting opgenomen in het programma en wel van donderdag 6 juli op vrijdag 7 juli. Deze extra akti- viteit geeft ons tevens de gelegenheid om op donderdagavond) samen met de deelnemers, ploegleiders en vrijwilligers ons 15- jarig bestaan te vieren. 7

Oostrum's Weekblad | 1989 | | pagina 7