halve finale plaats te bereiken. Uiteindelijk zouden er 32 senioren en junioren over gaan naar deze halve finale en dan was een ereplaats toch nog haalbaar omdat hierin ook nog 4 games gegooid moesten worden. De Jeugdbowlers die op zaterdag hun games (5 stuks) hadden afgewerkt en waar de eindstand en prijsuitreiking eveneens achter de rug was, kwamen in de halve finale niet meer voor. Wel de drie junioren die ingeschreven hadden en zich geplaatst hadden voor de finale zouden nog voor het voetlicht treden. De start van de halve finale was om 13.00 uur, ook hier in totaal weer vier series tussen de hoogst geklasseerden van elke klas-se (heren A 10, heren B 13, dames A 3, heren C 4) om uit te maken wie voor de knock-down finale aan moest treden. De dames B, in totaal 4 personen, hadden zich al geplaatst voor deze laatste ronde zodat zij geen halve finale hoefden te gooi en Er zou in elk geval hoog gescoord moeten worden om een plaats bij de beste 4 te veroveren dat was inmiddels bij iedereen bekend en er werd ook gescoord. Ondertussen waren er verschillende bowling liefhebbers binnen komen lopen, of waren nog aanwezig van de voorgaande series, speculaties over en weer wie de beste kansen had om het kampi oenschap te veroveren werden geopperd maar de finale moest eerst nog gespeeld worden. Dan was het zover Paul Bol 4e heren A tegen Piet Beerkens 3e. Score: 181 tegen 207, 2e game; 183 tegen 200 en Piet een ronde verder Bij de heren B; Gerard Stroecken tegen Mike Berghammer en eerst genoemde bleek toch over sterkere zenuwen te beschikken en verwees daarmee Mike naar een vierde plaats. (Score; 191 en 192 voor Gerard, 167 en 182 voor Mike). Hierdoor schoof Gerard door naar de derde plaats Van de overige finalisten is hieronder een totaal overzicht en scoreverloop gemaakt en in mijn verdere verhaal beperk ik me tot de echte finale en als er dan over een finale gepraat zal worden dan was er dit een die in de analen van de Venrayse Bowling Bond ingeschreven zal worden als een van de mooiste (naar mijn idee) van deze bond. Tot de laatste frame bleef het een spannend schouwspeleen honderdtal toeschouwers hielden de adem in bij het scoreverloop van Tiny en Piet, ja het was wederom Piet Beerkens die nadat hij Jimmy Branje naar een derde plaats had gezonden, in het strijd perk trad maar deze keer toch tegen een geducht tegenstander Tiny Janssen. De eerste game van hun ging ver gelijk op, een ongelukkige split in de 8e frame bij Tiny gaf op het eind een achterstand van 13 pins. (188 tegen 201). 11

Oostrum's Weekblad | 1989 | | pagina 11