6 Vanuit de basisschool groep 1-2 Aan de Ouders "Sinterklaas is in het land". Rondom dit thema gaan we de komen de tijd werken, versjes en liedjes leren, spelletjes spelen en gesprekjes houden. De onderwerpen van de gesprekjes kunnen o.a. zijn: - het uiterlijk van Sint en Piet en het paard. - de boot - het kasteel - Pietenhuis. - speelgoed: - wat vraag je aan Sinterklaas en waarom? - 'samen spelen' - 'samen delen' De woorden/begrippen die hierbij naar voren komen zijn: - staf - mijter - tabberd - Spanje - oud - jong - baard - zak - roe - pluim - leeg - vol - schimmel. - kleuren: - goud - zilver - zwart - wit - rood. Het versje dat we leren, gaat als volgt: Zwarte Piet ik wou je vragen, of ik eens je zak mag dragen. Zomaar even op mijn rug, en je krijgt hem echt weer terug. Maar 't liefste zou ik even, jou een lekker kusje geven. Zomaar op je Pietenwang, fijn he Piet - ik ben niet bang. Het volgende liedje leren we: Een klompje - twee klompjes - drie kleine klompjes, op een rijtje bij de haard. Een klompje - twee klompjes - drie kleine klompjes, met wat water voor het paard. Sint, Sint wat zal je me geven! Sint, Sint wat krijg ik dit jaar? Sint, Sint ik wou graag een Sint, Sint toe geef het mij maar. Ook dit jaar bakken we weer pepernoten in de klas. Voor ouders die het ook leuk vinden om dit thuis te doen volgt hier het recept: 125 gr. bloem - 50 gr. bruine bastard - 50 gr. boter - 1 eetlepel melk - snufje zout - 1 volle theelepel stroop - 1 theelepel bakpoeder - kaneel - nootmuskaat - 2 theelepels koekkruiden. Pl./m. 10 minuten in de oven (niet te warm). Op donderdag 1 dec. zal Sinterklaas een bezoek brengen aan onze school. De ouders van de kinderen van groep 1-2 zijn die morgen van 09.00 uur tot 10.00 uur van harte welkom in de speel zaal (a.u.b. wel tijdig aanwezig zijn). Vanaf half elf zal de Sint een bezoek brengen aan de peuterspeelzaal.

Oostrum's Weekblad | 1988 | | pagina 6