14 VORSTENRAADSBAL TE OOSTRUM Op zaterdag 12 nov. a.s. begint in de gemeente Venray het karnavalsgebeuren met het inmiddels traditionele VorstenraadsbalDe Vorsten van de aangesloten verenigingen, 9 in getal, zullen zich weer alle moeite getroosten om het mee gebrachte cadeau op een karnavalistische wijze aan te bie den. De opbrengst is voor de Vorstenraad. Deze avond wordt georganiseerd door de Karklingels uit Oostrum in het gemeenschapshuis. Aanvang: 20.00 uur. Vorst Jan van de Karklingels zal deze avond presenteren,. Het muzikale gedeelte wordt verzorgd door de Eikenhofkapel en het orkest The Time Breakers. De Karklingels nemen afscheid van Vorst Jan. Jan Raedts neemt na een langdurige regeerperiode afscheid als Vorst en voorzitter van de Karnavalsvereninging waarvan hij vanaf 1962 lid is. Enkele jaren geleden heeft hij reeds aange kondigd op zijn 50e te willen stoppen met deze funkties. Door deze tijdige mededeling is de opvolging tijdig geregeld door het aan het aantrekken van een nieuwe Vorst en een nieuwe voorzit ter. Jan verdwijnt niet geheel van het toneel daar hij buiten de Raad van Elf in het bestuur plaats neemt. In 1962 is hij als bruidegom betrokken bij de boerenbruiloft, waar hij in het kolderhuwelijk stapt met Tonny Verheijen. Hier mee is hij later ook getrouwd. In 1963 is hij toegetreden tot de Raad van Elf. Als lid van de Raad van Elf en bestuurslid beheer de hij elf jaar de financiën. Na wat aandringen nam hij het vorstschap in het seizoen 1977-1978 van Gradje Lemmens over, voorwaar geen kleinigheid. Een jaar later werd het takenpakket uitgebreid met het voorzitterschap van de vereniging. In al deze jaren heeft hij op een voortreffelijke manier de vereniging geleid. De vereniging telt momenteel ruim 220 leden. Buiten deze funkties is hij aktief in de Limburgse Karnaval. Hij is vice-voorzitter van de Vorstenraad. Dit is een overkoepe lend orgaan van de Karnavalsverenigingen in de gemeente Venray. Hierbij zijn 9 verenigingen, incl. Venray, aangesloten. Bestuurslid van de optochtkommissie Venray en bestuurslid van de Bond van Karnavalsverenigingen Limburg. Daarnaast bekleed hij nog diverse funkties in het Oostrumse verenigingsleven. Op de jaarvergadering van 11 nov. treedt hij terug als voorzit ter. Een dag later presenteert hij zich voor het laatst, op het vorstenraadsbal te Oostrum t.o.v. de overige verenigingen. KARKLINGELS OOSTRUM karn a vals vereniging „De Karklingels" OOSTRUM

Oostrum's Weekblad | 1988 | | pagina 14