OOSTRUM Op woensdag 26 oktober j.l. vond de officiële heropening plaats van het vernieuwde bankkantoor. De officiële heropening werd verricht door de edelachtbare Heer H.J.M. Defesche, burgemeester van de Gemeente Venray, in aanwe zigheid van beheerders, oud-beheerders en medewerkCst)ers van de bank; alsmede afgevaardigden van diverse Oostrumse verenigingen en de pers De heer J. Loonen, voorzitter van het bestuur van de bank, gaf in z'n openingswoord een kort historisch ovezicht over de ont wikkeling van de bank in de voorbije jaren. Hij benadrukte de belangrijkheid van een zelfstandige Rabobank ter plaatse. De steeds strengere beveiligingsvoorschriften en het gemis aan voldoende ruimte om de cliënten in een rustige omgeving hun bankzaken te regelen waren de redenen, waarom werd besloten tot aanpassing van het bankgebouw. Hij bracht dank aan cliënten en medewerkers van de bank, die een half jaar lang de ongemakken van de verbouwing hebben gevoeld. De voorzitter memoreerde de goede samenwerking met architecten bureau Colsen, hoofdaannemer fa. J. Raedts en de diverse onder aannemers Burgemeester Defesche feliciteerde Oostrum met de verwezenlij king van het aangepaste bankgebouw. Hij wees op de belangrijke functie, die het bankwezen vervult; daarbij haakte hij in op de plaatselijke betrokkenheid van de Rabobankorganisatie Reeds meerdere malen is aanpassing van de dorpskern onderwerp van bespreking geweest tussen Werkcomité Oostrum en Gemeente Venray; door Gemeente is een ontwerptekening gemaakt op welke wijze de Mgr. Hanssenstraat en dorpsplein zouden kunnen worden aangepast. De financiële middelen ontbreken echter nog. Hierop inhakend heeft de bank de kosten voor aanplant van bomen vanaf spoorwegovergang tot aan het bankgebouw voor haar rekening te nemen. De burgemeester neemt met instemming kennis van dit aanbod. De uitvoering vindt plaats in samenwerking tussen Ge meente en Werkcomité. De openingshandeling bestaat dan ook ditmaal uit het planten van een boom(esdoorn) voor het bankge bouw. Deze handeling is vastgelgd via een oorkonde en met de boom in het plantgat gestopt. 10 Rabobank

Oostrum's Weekblad | 1988 | | pagina 10