3 brood, leven we in een chaos. Let daarom goed op, weest waak zaam, want als gelovige mensen geloven we toch dat Zijn Rijk zal komen, dat die wereld van ons toch geroepen is om een plek van vrede en gerechtigheid te worden. Daarom zijn gelovigen: mensen die volhouden, waakzaam blijven, elkaar bemoedigen en inspireren om te blijven werken aan dat Gods Rijk. Maar U hebt nooit de verleiding, net als ik, om te zeggen: Vandaag vul ik eerst mijn eigen maag, of ik zorg er eerst voor dat ik mijn schaapjes op het droge heb en morgen wil ik dan wel aandacht besteden aan het geluk en welzijn van anderen! Maar zo mag je niet redeneren, zegt Jezus. De toekomst van het Rijk Gods moet zichtbaar gemaakt worden in het leven van vandaag en verdraagt geen uitstel tot morgen. Jezus zelf is ons voorgegaan in de opdracht ons in te zetten voor de armen en verdrukten in deze wereld, totdat ook voor hen de dag aanbreekt dat zij glimlachend kunnen herhalen wat God zei telkens na een scheppingsdag Zo is het goed. Dat betekent dat we ons niet mogen neerleggen bij het bestaande onrecht in de wereld. We staan voor een opdracht en het karwei is nog lang niet geklaard. Er moeten nog heel wat bouwstenen van solidariteit met armen, kleurlingen, vluchtelingen, worden aangedragen Het kan ons soms een gevoel geven van onmacht en moedeloosheid, want wat haalt het allemaal uit Mag ik U en mezelf een beetje bemoedigen met deze vergelijking: De bouw van de prachtige middeleeuwse kathedralen duurde honder den jaren. De bouwers van die kathedralen hebben nooit hun gebouw klaar gezien. Ze hebben er nooit kunnen bidden, ze hebben nooit kunnen opkijken naar de ramen ervan, nooit het werk gezien waaraan zij hun leven besteedden. Wij bouwen aan een kathedraal van vrede en gerechtigheid, maar misschien zullen wij die ook nooit voltooid zien. Wij zullen sterven voordat die af is. En toch gaan we ermee door hem op te bouwen, ook al zullen we nooit in dat gebouw wonen. Op grond van ons geloof gaan we door en laten we ons als levende bouwstenen invoegen in Gods bouw werk, het Rijk Gods waardoor het aanschijn van de aarde verniewd zal worden. Uw pastoor. o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o

Oostrum's Weekblad | 1988 | | pagina 3