vrijdag 9.00 uur Jan Bernaerts. 14.00 uur Uit dankbaarheid bij 25 j. Huwelijk Verhagen-v.d.Bosch (Gem.Koor) zaterdag 19.00 uur Uit dankbaarheid bij 'n 12 1/2 jarig Huwelijk, overl. ouders Janssen-Peeters overl. ouders van Soest-van Vechel. Misdienaarsbeurten zaterdag 19.00 uur Rob Kessels, Emiel Truijen. zondag 8.30 uur Joop Bovendeerdt, Ludo van Mill. 10.00 uur Mirjam Janssen, Sandra van Limbeek, Pascalle v. Reenen, Helga Thielen. Ter Overweging: Goed opletten en door blijven gaan. Een oude joodse rabbi vroeg eens aan zijn leerlingen: Hoe kun je het moment bepalen waarop de nacht ten einde is en de dag be gint Is het als je uit de verte een hond van een schaap kunt onder scheiden vroeg een van zijn leerlingen. "Neen" zei de rabbi. Is het als je van verre een dadelboom van een vijgeboom kunt onderscheiden vroeg de ander. "Neen" zei de rabbi. "Maar wat dan" vroegen zijn leerlingen. "Het is als je in het gezicht van een mens kunt kijken en daarin je zuster of je broeder ziet. Tot dat moment is de nacht nog bij ons". Let goed op: want de Heer komt onverwacht. Hij kan aan kloppen bij de voordeur, maar ook langs de achterdeur binnen glippen. Verwacht niet te veel: geen stralend licht of iets spectaculairs. Misschien is Hij de vrouw die bij U aanbelt omdat ze zich zo eenzaam voelt en behoefte heeft om gewoon maar wat te praten. Misschien is Hij de ontredderde man die om wat aandacht en begrip vraagt. Misschien is Hij het kind dat huilend naar U toekomt. Goed opletten is een gelovige waarschuwing. Want God is vaak dichterbij dan we denken of verwachten. Als een mens mij aankijkt kan dat gezicht, kunnen die ogen van die ander mij zo diep raken dat ik van een mens die zichzelf zoekt, verander in een mens die zich in dienst stelt van een ander God maakt zich bekend als er een teken van liefde gebeurt van mens tot mens. Daarom: Let goed op, want een liefdeloze wereld is een goddeloze wereld. Als mensen zichzelf tot God maken en over anderen willen heersen, dan leven we in een wereld, die nog veraf is van Gods bedoeling. Zolang wij mensen elkaar stenen geven in plaats van 2

Oostrum's Weekblad | 1988 | | pagina 2