Maar is de belangrijkste titel die een mens kan dragen niet juist dat hij mens is. MENS - dat staat in grote letters boven iedereen die we tegen komen. MENS - in hele grote letters, en dan komt er een hele tijd niets en dan in heel kleine lettertjes dat die mens toevallig ook nog burgemeester, ingenieur, notaris, advokaat of minister is. Maar voor alles zijn we mens voor elkaar, soortgenoten met dezelfde menselijke vragen en verwachtingen, met dezelfde vreug den en angsten. Zou dat ook niet juist de reden zijn waarom Jezus zo graag het gezelschap zocht van mensen die niets ander* te bieden hadden dan dat zij mens waren. Zij hadden Hem veel te bieden. A.ls je op je werk je kollega niet voor vol aanziet dan tref je hem in zijn menselijke waardigheid en rechten. Als je je kinderen niet ernstig neemt en niet meer weet hoe je met ze om moet gaan, dan komt het tot een menselijke breuk, en tot een verlies van het dierbaarste wat je hebt. Als je je man of vrouw niet meer volwaardig benadert, is de ramp in je huwelijk nabij. Als wij onszelf vreselijk belangrijk vinden, dan zitten we mooi in de greep van het duiveltje dat we hoogmoed noemen. Het vervelendste van hoogmoed is dat je op stelten loopt. Alle andere mensen vind je klein vergeleken bij jezelf. Hoogmoed, dat is niet een ander, maar telkens jezelf weer een schouder klopje geven. Tegenvallertjes worden opgeschroefd tot bergen van belangrijkheid. Je ziet jezelf door een vergrootglas. Jezus zegt, wees maar bescheiden, doe maar gewoon zoals je bent met al je mogelijkheden, maar ook met al je beperkingen. Jezus was zo'n bescheiden man. Hij had misschien ook niet veel om trots op te zijn, want geboren worden in een stal, is ook niet alles, en het feit dat je de zoon van een eenvoudige dorps timmerman bent, is nu niet iets om over naar huis te schrijven. Maar ook toen Hij rondtrok door het land en zijn boodschap bij steeds meer mensen aansloeg, bleef Hij wie hij was: een man die belangstelling had voor alles en iedereen, die meeleefde met de zorgen en het verdriet van anderen, die zijn avondrust opofferde om met kinderen te praten en te spelen. Hij had geen hoge pet op van mensen die zichzelf zo vreselijk belangrijk vinden. Doe liever andersom. Acht een ander hoger dan jezelf. Dan kun je jezelf alleen maar meevallen. Vreugdevol nieuws Onder de vakantietijd heeft het Oostrums Weekblad niet veel nieuws te melden. De vele aktiviteitendie Oostrum tot zo'n levendige gemeenschap maken, liggen voorlopig stil. 4

Oostrum's Weekblad | 1988 | | pagina 4