Misdienaarsbeurten zaterdag 19.00 u. Maud van Arsen, Sandra van Limbeek. zondag 8.30 u. Ludo van Mill, Frank Laurenssen, Hmiel Truijen, Rene Clephas. 10.00 u. Mirjam Janssen, Loes Swinkels, Helga Thielen, Pascalle van Reenen. Ter overweging: "Acht een ander hoger dan jezelf, dan kun je jezelf allen maar meevallen". U zult als vader of moeder vast en zeker wel eens tegen uw kinderen zeggen dat ze zich netjes en fatsoenlijk moeten gedra gen. De kinderen kijken dan wel niet zo geïnteresseerd, maar IJ zegt het. Want ik denk dat U Uw kinderen graag goede manieren bijbrengt. En wanneer ze dan in de vakantie bij oma en opa, of bij oom en tante gaan logeren, dan worden die goede manieren nog eens extra op het hart gedrukt: "Denk eraan dat je lief bent tegen opa en oma". Gedraag je netjes zoals het hoort tegenover oom en tante. Wees niet altijd haantje de voorste of brutaal, maar wees liever een beetje bescheiden. Ook Jezus probeert om mensen goede omgangsvormen bij te brengen. Op het feestje waarop Jezus is uitgenodigd, ziet Hij hoe de gasten zich verdringen rond de voornaamste plaatsen. Hij ziet de mensen die graag als de voornaamste gasten van het feest behan deld willen worden. Jezus ergert zich aan dat gedrag. Hij kan dan ook niet nalaten om er in zijn tafelspeech wat van te zeg gen: Doe toch gewoon en wees een beetje bescheiden; dan hoef je nooit terug als een voorname gast komt. Dan kunnen ze alleen maar zeggen: Vriend ga hoger op. Jezus geeft hier een keurig lesje in omgangsvormen en goede tafelmanieren. Maar ik denk dat het bij Jezus toch allereerst een andere vraag ging: Hoe kijken mensen tegen elkaar aan Hoe gaan ze met elkaar om Waar kijken we mensen op aan Waardoor maken mensen indruk op ons Wat boeit ons in hen Kom met een slee van een wagen voorrijden, en alle deuren vlie gen voor je open. Als je een hoge funktie hebt, buigt iedereen als een knipmes. Als je een titel voor je naam hebt, dan maak je indruk, dan ben je iemand. Zijn het alles bij elkaar gaan waardeloze en onechte normen die wij hanteren in de omgang met elkaar Wie zijn onze graag geziene gasten Met wat voor gasten kunnen we pronken De "gewone man" is nauwelijks in tel. om

Oostrum's Weekblad | 1988 | | pagina 3