ORDE VAN VERDIENSTE VOOR JAN VERHEIJEN De Karnavalsvereniging de Karklingel heeft haar hoogste onder scheiding, de orde van verdienste, in samenwerking met het werkcomité, toegekend aan Jan Verheijen. Deze geboren en getogen Oostrummer heeft zich in de afgelopen 60 jaar op velerlei gebied ingezet voor de gemeenschap. Verheijen, beter bekend als Jan van de Koster, is al vanaf zijn 13de jaar lid van harmonie, "Sub Matris Tutela". Als medeoprich ter van de Eikenhofkapel is hij tot 1979 aktief lid geweest van deze kapel. In het begin werden de repetities gehouden in de grote kamer boven cafe Verheijen, dat hij vanaf 1947 meer dan 30 jaar gerund heeft samen met zijn vrouw Nellie. Hij heeft 10 jaar gefunktioneerd als bestuurslid van de voetbal club, waarvan hij ook al vanaf de oprichting, dus meer dan 50 jaar, lid is. Verder is Jan nog jarenlang lid van de ruiterclub Nobel geweest. Vanaf 1977 is hij het wat kalmer aan gaan doen, maar hij was en is nog steeds organist van het kerkkoor (ook al 53 jaar lang, waarvan jarenlang als dirigent van dit koor). Tevens is hij lid van het onlangs opgerichte Venrayse senioren orkest De orde van verdienste wordt hem zondag 7 februari uitgereikt tijdens de receptie van de Prins, die om 14.11 uur begint in zaal "de Karklingel". Uiteraard zal bij de uitreiking, omstreeks vier uur, ook zijn gezin worden betrokken, omdat zijn vrouw Nellie en zijn kinderen en kleinkinderen dikwijls nauw bij zijn aktiviteiten zijn be trokken Jeugdkaart jes Op zaterdag 6 februari worden weer de jeugdkaartjes huis aan huis te koop aangeboden. Disco in zaal "de Karklingel" is bestemd voor de jeugd vanaf groep 7 basisschool of vergelijkbare leeftijd. Kosten f. 7,50 p.p. Hiervoor heeft men gratis toegang tot de disco op zaterdag zondag- en maandagavond. Tevens gratis toegang tot de jeugdboe- renbruiloft op dinsdagmiddag. Jeugdbals bestemd voor de kinderen van 1 tot en met 6 groep basisschool. Kosten f. 3,00 p.p. Hiervoor heeft men gratis toegang: maandagmiddag in zaal "de Karklingel" en dinsdagmorgen in het gemeenschapshuis (met trak tatie) en deelname aan jeugdboerenbruiloft in zaal "de Karklin gel" op dinsdagmiddag. 14

Oostrum's Weekblad | 1988 | | pagina 14