BILJARTVRIENDEN-S .NA. De afgelopen week werd opgeluisterd door een 3-banden wedstrijd waar Sraar Vermeulen na spannende strijd, als winnaar uit de bus kwam. Leuk om te zien dat de biljartvereniging goed gaat. Jo de Beer, onze nieuwe voorzitter doet het goed, heel goed. Dat alles betrekkelijk is, leer je ook meteen. Terwijl wij nog in Den Haag waren, lazen we in de Telegraaf dat een brand in Oostrum zijn tol had geëist. Je wilt vreselijk graag naar huis, naar Oostrum, maar voordat je vertrekt hoor je over dit soort narigheid. Uit de krant. Het aankomen in Oostrum, ook al ben je nog niet zo lang weg, is alsof je na een lange tijd thuiskomt. Niemand in Amerika heeft over Oostrum gehoord, behalve wij. Niemand in Amerika heeft enig idee waar het ligt, wij wel. Het gevoel dat je ergens op deze wereld een plekje hebt waar je je thuisvoelt, is geweldig. Als je ver weg woont, zoals wij, of Rita Kuenen, dan weet je wat dat betekent. Je probeert zo snel mogelijk, zoveel mogelijk te weten te komen want met een paar dagen moet je weer weg. De betrekkelijkheid van het bezoek is maar al te duidelijk. Er is niet genoeg tijd voor wat je wilt doen. Hoe komt het nou dat je zo intens geniet van zo'n kort bezoek. Dat komt natuurlijk omdat je er niet meer woont. Het weggaan versterkt de gevoelens heel erg. Net zoals mensen bloemen krij gen na hun dood. Het was natuurlijk veel leuker om ze bloemen te geven voor hun dood. Je kunt het natuurlijk ook anders zien. Door het weggaan neem je een beetje afstand en realiseer je je dat het hier zo goed is. Net zo goed als dat je, wanneer je ziek bent, je realiseert hoe belangrijk gezond zijn is. Toch is er een ding wat je echt leert. Er is niets zo belangrijk als een goede buurman en wij hebben er een paar. Er is niets zo belangrijk als vriendjes en vriendinnetjes voor je kinderen, ook al zijn we nu weg. Er is niets zo belangrijk als goede vrienden en hier in Oostrum zijn die er. Lieve mensen, realiseer je dat, ook al woon je niet in het buitenland, maar hier in Oostrum. Tot slot, wij wensen iedereen hier in Oostrum een gezond 1988 toe, met veel geluk en vriendschap en in het bijzonder wensen wij Hans van Dijk beterschap. Heine Biljartvereniging S.N.A. Zal ik een verslagje schrijven keer heb afgevraagd. Waarom of niet, dat is wat ik me keer op Leest U verder. 13

Oostrum's Weekblad | 1988 | | pagina 13