bestaat dat hierdoor het autoverkeer minder naar links zal voorsorteren; tevens zal een witte streep over de as van de weg worden getrokken. De inrit Watermolenstraat zal niet verbreed worden - Overleg tussen standplaatshouder groentekraam enerzijds en emeente en werkcomité anderzijds heeft ertoe geleid dat uit oogpunt van verkeersveiligheid de standplaats zo spoedig moge lijk verplaatst van Mgr. Hanssenstraat (thans op de stoep Rabo bank) naar parkeerterrein in Watermolenstraat. Deze plaats genoot de voorkeur boven het dorpsplein. Uit vergadering wordt de opmerking gehoord dat hierdoor tijdelijk een deel van par keergelegenheid op donderdagnamiddag verloren gaat. Als plaats heeft men in gedachte de parkeerstrook naast standplaats Mobiel Postkantoor. Erop gewezen is dit op donderdagnamiddag tijdig via borden aan te geven, om parkeerhavens vrij te houden. - Kort verslag wordt uitgebracht van bespreking B. en W. met plaatselijoke ondernemersverenigingen waarin ten aanzien van Oostrum ook ter sprake kwam de afgraving Witte Vennen. Verwach ting bestaat dat hiermede wel enig tijd gemoeid zal zijn. Ook is in dit verband aandacht gevraagd voor aansluiting Henri Dunant- straat op nieuw aan te leggen R- 73. - De aanvankelijk geplande naam "DISTELAKKER" komt te vervallen om verwarring elders (Landweert) te voorkomen. Op voorstel van Gemeente zal Jofferspas nu afbuigen naar links en rechts en aldus aansluiten aan beide zijden op de RandenradeVoor deze wijziging is ook gekozen om te voorkomen dat teveel tijd verlo ren gaat als gehele procedure weer opnieuw moet worden opge start - Aandacht wordt gevestigd op de Begrotingsstukken van Gemeente Venray. Stilgestaan wordt bvbij nota Welzijn. Vergelijkingen worden gemaakt met andere kerkdorpen. Sprekend over verkeersaan- gelegenheden wordt naar voren gebracht dat in de toekomst een deel van de verharde wegen weer geleidelijk aan onverhard zal worden. Dit vanwege het feit dat Venray over een zo groot wegen net beschikt dat het onderhoud niet meer betaalbaar blijft. - Op een vergadering van de Landelijke Vereniging Kleine Kernen, waar ook Oostrum vertegenwoordigd is, is de aandacht vooral gevestigd op de noodzaak om ook in kleine kernen te blijven bouwen; tevens kregen de primaire voorzieningen in deze kernen extra aandacht - Overzicht wordt gegeven van stand van zaken rond de jubileum feesten 1988. Op dorpsplein zal een tent geplaatst worden, in beheer bij een°zêstal Oostrumse ondernemers. Het programma is in grote lijnen gereed. Regelmatig vindt overleg plaats tussen ondernemers en jubileumkommissie. Een beroep wordt gedaan op aller medewerking. Aan de verenigingen is inmiddels een vragen lijst uitgereikt; bedoeling is om alle verenigingen te betrekken 2

Oostrum's Weekblad | 1987 | | pagina 2