Voor zeer velen is de Zonnebloem een alom bekend begrip, niet in het minst door de eertijds zeer intensief beluisterde radio-programma's van Alex Wayenburg. Anderen kennen de Zonne bloem van de jaarlijkse dagboottochten van de diverse afdelin gen of van de ontspanningsbijeenkomsten, de winkeldagen, de vakantieweken, de kerstaktiviteitende St. Nicolaasaktie "Zon in de Schoorsteen", de nationale ziekendag, de gezellige mid dagen en ga zo maar door. Minder in het oog lopend is het allerbelangrijkste werk van de Zonnebloem, nl. de organisatie van het huisbezoek, waarbij ge tracht wordt om het contact tussen zieke/gehandicapte en zijn omgeving te verbeteren. Dat komt niet in de krant of op de televisie. Het is het minder spectaculaire werk, maar het is wel de kern van de Zonnebloem. Ook in Oostrum is een Zonnebloem-afdeling werkzaam, die pro beert haar steentje bij te dragen aan het verwezenlijken van de doelstellingen van de Zonnebloem. De ledenwerfaktie is vooral gericht op mensen die zelf niet in staat zijn aktief in dit werk te zijn, maar die als ondersteu nend lid daarin toch hun bijdrage willen leveren om dit vrij willigerswerk mogelijk te maken. U zegt toch ook "Ja" tegen de Zonnebloem, want "aandacht voor zieken is gezond". Kontakt-persoon voor Oostrum: Truus v. HuetGeysterseweg 21, tel. 83130. - o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- Vanuit de basisschool. Aan de ouders Zoals U zich nog wel zult herinneren zijn wij als teams vorig schooljaar begonnen met het verzamelen van plaatmateriaal voor i een documentatiecentrum voor de onderbouw. Het afgelopen schooljaar hebben we veel geschikt materiaal ontvangen. Dit is ondertussen uitgezocht en gesorteerd. Maar nu blijkt ook, dat we over een aantal onderwerpen, nog plaatmateriaal missen. Daarom opnieuw een oproep aan U allemaal: Mocht U plaat materiaal vinden; liefst in kleur over de volgende onder werpen: insekten, vogels, het weer, mensen, sport, trein-, vlieg-, waterverkeer, beroepen, feest b.v. Pasen, Kerst, Sinterklaas, Carnaval, Brengt U dit dan a.u.b. op school. Het hele schooljaar is dit welkom! U kunt het inleveren bij Lidwien groep 1-2. Met vriendelijke groeten, Team Mariabasisschool - o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o 7

Oostrum's Weekblad | 1987 | | pagina 7