De opstelling is als volgt: 1) Misdienaars met het kruis. 2) Tamboerkorps en Harmonie. 3) Kinderen, die bloemen strooien. 4) Kinderen van de basisschool (de schoolgaande kinderen kun nen vanzelfsprekend ook met hun ouders meegaan) 5) De andere processiegangers 6) De dames met het Mariabeeld van Oostrum. 7) Gemengd zangkoor. 8) Kerkbestuur en Baldakijndragers. Als je in het Evangelie leest, dat mensen van heinde en ver naar Jezus toekwamen, Hem opzochten en Zijn hulp inriepen, dan komt de gedachte wel eens bij je op: waarom gebeurt dat nu niet meer? Waarom stromen massa's mensen naar de sportvelden en amu sementsgelegenheden - dat mag, is ze van harte gegund - maar we vinden het alleen jammer, dat ze dan geen uurtje meer vrij kunnen maken voor de ontmoeting met Jezus in de Eucharistie, want dan is het toch geen echte zondag meer zoals Christus die bedoeld heeft, dan is het een echt verloren zondag, ook al hebben we de wedstrijd gewonnen. In iedere Eucharistieviering komt Jezus zelf werkelijk bij ons, is Hij in ons midden, om onze zorgen, problemen, wensen en ge beden aan God Zijn Vader aan te bevelen. Of hebben wij Zijn hulp niet meer nodig? Ik dacht dat we op het ogenblik toch niet in zo'n ideale wereld leven! Indertijd is Sacramentsdag en de Sacramentsprocessie ingevoerd om God eerherstel te brengen voor hen die Hem tekort doen, om God onze verschuldigde eer en dank te brengen. Zouden wij allen ook weer niet moeten doen zoals Zijn tijdge noten deden, ons weer tot Hem wenden, ons rondom Hem scharen op Zijn tocht door ons dorp, want Hij trekt dan zelf werke lijk met ons mee in het Allerheiligste. Onze wereld, die hon gert naar echt geluk, vrede en gerechtigheid, heeft die Chris tus broodnodig. Hij wil ook nu weldoende rondgaan en nodigt ons allen persoon lijk uit met Hem mee te trekken, met Hem onderweg. Laten we zondag de moed opbrengen - want daar is in onze tijd wel moed voor nodig - om te getuigen van ons geloof en laten we allen eraan meewerken om er een sfeervolle processie van te maken, en moge Christus, die in het Allerheiligste met ons meetrekt, zegenend in ons midden zijn. Jan en AnsHarrie en Yvonne, van harte proficiat met jullie schatten van kinderen, die je leven weer meer zinvol maken. Mogen zij voor jullie vreugde blijven uitstralen èn mogen zij zelf als blijde, gelukkige kinderen opgroeien in jullie gezin. Ook wij roepen: SENNEPASCAL en NICOLE een hartelijk welkom 5

Oostrum's Weekblad | 1987 | | pagina 5