Uitslag woningenquête: Zie elders in dit blad, was aanleiding tot langdurige gedachtenwisselingVernomen werd dat volgens de huidige opzet Oostrum karig wordt bedeeld. Verantwoorde lijke wethouder is nogmaals schriftelijk gewezen op vooral de grote vraag naar bejaarden- c.q. tweekamerwoningen. Aangedrongen is op een gesprek. Volgens de huidige gegevens zijn voor 1987 beschikbaar: 2 (in aanbouw zijnde) premiewonin gen; en 4 multi-funktionele woningen (waarschijnlijk bedoeld: tweekamerwoningen) Tijdens dorpenraadsoverleg kwam Politieverordening uitvoerig ter sprake. Aandacht werd besteed aan: woningbouw op kerk dorpen (veel kritiek van de verschillende afgevaardigden) meststoffenwet (uitrijden van mest op bepaalde dagen en/of bij bepaalde weersgesteldheid; mogelijk overlast ten gevolge van beregening (Haspels) Een afvaardiging van Harmonie was aanwezig om samen met Werk comité te praten over de dorpsfeesten in huidige opzet. Bij dalende inkomsten en stijgende kosten is de huidige opzet niet langer financieel verantwoord. Met name de vrijdagavond is de zwakke schakel in het geheel; vooral ten gevolge van concurrentie discotheken in de omgeving. Gedachtenwisseling vindt plaats omtrent gewijzigde opzet; andere akkomodatie; tijdstip van het jaar. Voorlopig is men er nog niet uit. In de voorzittersvergadering zal hierop wor den teruggekomen. Aangestipt wordt dat in 1988 de volgende jubilea zullen plaats vinden: 40-jarig bestaan Werkcomité, 50-jarig bestaan R.K. Parochie O.L. Vrouw Geboorte 70-jarig bestaan Harmonie. Er gaan stemmen op om dit alles niet ongemerkt te laten pas seren. Zwaartepunt zal terecht bij 50-jarig bestaan van Parochie liggen. In de volgende voorzittersveragdering zal hierop worden ingegaan. Overwogen wordt terwille van de juistheid van gegevens en uit kostenoogpuntom jaarlijks met een vereenvoudigde uitgave te komen van "OostrumsWegwijzer". Hierin zal informatie gegeven worden omtrent de vele Oostrumse verenigingen. Bekeken zal wor den hoe het een en ander kan worden gerealiseerd. Aandacht zal worden besteed aan vaststelling reglement dorps- 8

Oostrum's Weekblad | 1987 | | pagina 8