5 zegging, buiten regen in de kerk scheen de zon. Een van de hoogtepunten in deze Eucharistieviering was ongetwij feld het tijdens de Offerande aanbieden van de oogstdankgaven door de Merselose dansgroep, zij brachten de gaven van "SAMEN- OOGSTEN" voor het altaar. Daarna ging men over naar het tweede deel van het thema van deze Oogstdankviering: SAMEN DELEN. Er werd gekollekteerd voor hen die het niet zo goed hebben als wij, die honger lijden, die ge brek hebben aan alles. Deze kollekte bracht op 1.585,70. n t Dit bedrag zal verdeeld worden onder Zuster Lemmens van Oostrum, Pater Geurts van de Smakt en Pater Peeters van Venray; en zx3 zullen er wel voor zorgen dat het terecht komt bi3 de meest noodlijdenden. In het kort samengevat: de OOGSTDANKVIERING van zondag georganiseerd door de L.L.T.B., was 'n heerlijke bele venis die zeer velen, zo niet allen goed heeft gedaan. Ondanks de regen, 'n zonnige, hartverwarmende dag. Vandaag (maandag) schrijft het dagblad van Noord-Limburg_ "Succesvolle dankviering voor oogst in Oostrum en deze keer heeft de krant het heel juist en naar waarheid weergegeven. Ik heb geen enkele wanklank gehoord, juist het tegenovergestel de, iedereen die je sprak had het 'n fijne viering gevonden, 'n belevenis die je aansprak, en ging tevreden en "dankbaar" naar huis. De Oogstdankviering, georganiseerd door de L.L.T.B.mag dan ook met recht 'n succes genoemd worden. Niet alleen leden van de L.L.T.B. maar ook vele anderen hebben gehoor gegeven aan hun oproep: "Laten we openlijk en gezamen lijk God dank brengen voor Zijn vele goede gaventen voor de vele goede medemensen in wie Hij tot ons spreekt Maar we mogen daarnaast ook gerust zeggen: "Dank L.L.T.B. voor jullie initiatief dat 'n vruchtbare uitwerking heeft gekregen en vele mensen aan het denken heeft gezet. Dank voor jullie voor beeld van heerlijke, prettige samenwerking, dank voor het vele werk dat jullie - ondanks minder prettige weersomstandigheden - in prima stemming verzet hebben". En als de Voorzitter, Dhr. Cornelissen - ongetwijfeld dé man van het initiatief en de grote stimulans van het hele gebeuren er ooit aan getwijfeld mocht hebben om jaarlijks 'n Oogstdank viering in een of ander kerkdorp te laten plaats vinden, dan is die twijfel na deze Oogstdankviering in Oostrum, zeker hele maal bij hem weggenomen. Toon, je hebt met je gezonde vereniging, die de L.L.T.B. toen is, weer iets mooi's, iets kostbaars, opgebouwd en tot leven gebracht. Ga door met deze instelling, dat is echt en gezond Kerk-zijn. En je weet, je kunt ook de volgende jaren, al wordt

Oostrum's Weekblad | 1986 | | pagina 5