voor het toch ook nog vele mooie en goede in ons leven; de kwes tie is maar dat we het willen zien. Een sprekend voorbeeld hiervan is het OOGSTDANKFEEST dat op ini tiatief van de L.L.T.B. georganiseerd werd voor dit jaar in Oostrum. "DANKBAARHEID" tegenover de Schepper van alle leven en alle goeds stond bij de L.L.T.B. centraal, daar ging het om. Dat wil niet zeggen dat de boer en tuinder in onze tijd niet meer te klagen heeft. Het gaat hem ook niet altijd voor de wind; wan neer bev. regen hoognodig is voor zijn gewassen, gaat zijn wens vaak niet in vervulling en wanneer het niet uitkomt, klettert de regen in stromen neer. Maar kijkend naar velen die het slechter hebben (en daar moes ten wij allen meer naar kijken) zeggen zij toch, en wilden zij dat ook zondag j.l. duidelijk zeggen "Wij danken U Heer voor deze oogst, voor de vrijheid die wij nog genieten, voor alle mensen waarmee wij dagelijks te maken hebben". Maar er kwam ook nog iets anders geweldigs naar voren in de dagen van voorbereiding als ook op de dag zelf: wat 'n heerlijke wat 'n geweldige samenwerking van de leden van de L.L.T.B. en van de L.L.T.B. met L.V.B., L.A.S., A.J.W. en K.V.O. En dan zeg je: er leeft toch nog heel veel goeds onder de men sen, en: als vele mensen samen aanpakken, en allen gelijk, dan kunnen zij ook iets groots en mooi's tot stand brengen hetgeen zondag bewezen werd. En niet alleen de samenwerking en medewerking van allen viel op, maar ook de geweldige sfeer en stemming die er heerste bij allen. Hoewel ze uren en uren in regen en wind stonden om 'n prachtige versiering, 'n echt kunstwerk, op te bouwen, of banken, kisten en planken aan te sjouwen en te plaatsen: geen gemopper over het slechte weer, geen zure gezichten, er bleef ondanks alles 'n gezellige sfeer heersen. Veel werk hebben ze verzet voor niets of wat niet tot z'n recht kwam, maar boeren en tuinders zijn er nu eenmaal aan gewend dat hun werk niet altijd vruchten voortbrengt. Jammer, heel jammer natuurlijk, dat vanwege de regen het buiten- gebeuren de Openluchtmis niet kon plaats vinden - dit zou het feest heel zeker nog verhoogd hebben. Maar de L.L.T.B. maakt nu eenmaal geen problemen, maar lost de problemen op. En in een minimum van tijd was het nodige naar de kerk overgebracht en was ook het priesterkoor feestelijk met oogstgaven versierd. Ongetwijfeld zijn er velen uit de verre omtrek thuis gebleven vanwege het dreigende weer, toch waren er nog ruim duizend dank bare mensen in onze kleine kerk. De zang, de muziek, de dans, de Gilde, de mooie, betekenisvolle teksten van de Liturgie, de vele aanwezigen, dat alles maakte het tot 'n feestelijke Eucharistieviering, 'n feestelijke Dank- 4

Oostrum's Weekblad | 1986 | | pagina 4